"M jak miłość" pożegnało wielu świetnych aktorów. Będziemy za nimi tęsknić

M jak miłość
Kadr z serialu "M jak miłość"
Wstecz

1 z 21

Dalej

"M jak miłość" jest jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Od lat miliony Polaków zbierają się o 20:50 przed ekranami telewizorów, by dowiedzieć się, co nowego słychać u rodziny Mostowiaków. Oto aktorzy, którzy odeszli z tej telenoweli. Będziemy za nimi tęsknili.

Serial jest emitowany w TVP2 od 2000 roku. Na TVP Polonia i TVP Seriale emitowane są powtórki z napisami w języku angielskim. To właśnie wskazuje na jego sukces. Ponad 18 lat na antenie daje do myślenia. Podczas gdy "M jak miłość" od lat bije rekordy, inne nowe produkcje przeżywają porażkę i znikają tak szybko, jak się pojawiły.

Słowa "wystarczy słowo, jakiś gest..." do dzisiaj kojarzą się tylko z rodziną Mostowiak. Przez wiele lat główną piosenką rozpoczynającą każdy odcinek była ta, autorstwa Wojciecha Gąssowskiego. W 844 odcinku czołówce towarzyszyła piosenka Beaty Kozidrak pt. "Nie pytaj o miłość". Aktualnie "M jak miłość" kończą kompozycje różnych artystów m.in. Urszuli, Varius Manx, Sylwii Grzeszczak czy Ani Wyszkoni. Świadczy to o rozwoju serialu i wprowadzaniu przez producentów zmian mogącymi wpłynąć na postrzeganie produkcji.

Warto zaznaczyć, że serial powstał podczas największej fali popularności opery mydlanej "Klan" i bardzo szybko ją wyprzedził, jeśli chodzi o oglądalność. Fenomen serialu przypisuje się realizmowi opowieści o zwykłej rodzinie. Perypetie wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków, ich codzienność, problemy rodzinne i życiowe, sukcesy czy niepowodzenia chwytają za serca widzów. Można pomyśleć, że ludzie utożsamiają się z postaciami, które wiodą zwyczajne życie. Przecież zdrady, choroby, rozwody czy śmierć dotyczą nas wszystkich. Cała akcja zaczęła się w Grabinie podczas 40. rocznicy ślubu Barbary i nieżyjącego już Lucjana Mostowiaków. Córki szykowały im przyjęcie. Maria z synami i mężem mieszkali w Gródku. Marta mieszkała z synkiem w Warszawie. Małgorzata przeżywała fakt odrzucenia jej aplikacji na uniwersytet. Po roku nieobecności pojawił się Marek. Od tego czasu minęło już 18 lat, a rzesze osób nadal śledzą dalsze losy tej rodziny. Fabuła niesamowicie się rozwinęła. Doszło do ogromnych zmian, rozstań, wypadków, zawodów miłosnych czy śmierci. Zaistniały nawet wątki kryminalne.

Niektórzy aktorzy zniknęli z serialu nie tylko ze względu na wykreślenie ich roli ze scenariusza, ale niestety miało to związek z ich śmiercią w życiu realnym. Głowę rodu Mostowiaków, Lucjana, pożegnaliśmy 22 kwietnia 2017 roku. Fani do tej pory nie mogą poradzić sobie z tą stratą.

Przez plan telenoweli przewinęło się mnóstwo aktorów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię postaci, które pożegnały się już z "M jak miłość". Z pewnością widzowie będą za nimi tęsknić.

Następna strona