"M jak miłość": Gwiazdy serialu, które opuściły nas w ostatnich latach

główne
Kadr z serialu "M jak miłość".
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

"M jak miłość" od lat jest uwielbiane przez Polaków. Telenowela zawdzięcza sukces najprawdopodobniej scenariuszowi, który opowiada o zwykłych ludziach borykających się z problemami życia codziennego. Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych specjalnie dla Was przywołujemy wspomnienia aktorów znanego serialu, którzy odeszli z tego świata.

Niedługo początek listopada, a razem z nim Święto Zmarłych. To moment zadumy i pamięci o tych, których już z nami nie ma. 1 listopada jest Dniem Wszystkich Świętych, z kolei 2 listopada to Dzień Zaduszny, zwany też Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych. W związku w tym okresem wspominamy nie tylko naszych najbliższych, ale również tych, którzy sprawili, że pamięć o nich nigdy nie zgaśnie. Mowa tu o artystach, aktorach i innych osobach ze świata show-biznesu.

Jednym z najpopularniejszych seriali w Polsce jest "M jak miłość", emitowany w TVP2 od 4 listopada 2000 roku. Wciąż znajduje się w czołówce pod względem oglądalności. Według Wirtualnych Mediów telenowela ma ponad 6,1 mln widzów. Serial opowiada o perypetiach życiowych i losach trzypokoleniowej rodziny Mostowiaków. Rodzice, Lucjan i Barbara wychowali: Martę, Marka, Małgosię i Marysię, dziś już dorosłych ludzi. Serialowa Marta jest sędziną pracującą w warszawskim sądzie. Jest matką Łukasza i ma za sobą wiele nieudanych związków. Marek mieszka w Grabinie i wychowuje dwie adoptowane córki i biologicznego syna. Małgosia jest najmłodszym dzieckiem Mostowiaków i wciąż nie może ułożyć sobie życia. Natomiast Marysia ma dwóch synów, bliźniaków.

Wątków w serialu jest sporo, dzięki czemu większość aktorów jest znanych i rozpoznawalnych. Niestety, kilka osób wcielających się w barwne postacie odeszło już z tego świata. Niektórzy z nich dożyli sędziwego wieku. Inni zmarli przedwcześnie. Jedno jest pewne, nic nie przywróci nam uwielbianych aktorów, którzy zauroczyli widzów.

Oto galeria upamiętniająca te gwiazdy "M jak miłość", które już opuściły ten świat.

Następna strona