Nie żyje aktorka "M jak miłość". Przypominamy jej najlepsze role

M jak miłość
.
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

"M jak miłość" jest jednym z największych i najpopularniejszych polskich seriali, który oglądają i uwielbiają miliony. Niedawno musieliśmy pożegnać jedną z aktorek, grających w produkcji. Artystka była znana nie tylko dzięki rolom w serialach. Przybliżamy sylwetkę gwiazdy.

"M jak miłość" to serial - saga opowiadający o losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków. Robi to nieprzerwanie od 19 lat, a w samej produkcji zagrało już ponad 2 tysiące aktorek i aktorów. Obok takich sław jak Małgorzata Kożuchowska, która wcieliła się w rolę pięknej Hanny, czy Teresa Lipowska, grająca serialową babcię Basię, na ekranie wystąpiła również słynna aktorka i reżyserka teatralna.

Artystka zagrała w wielu serialach, nie tylko w "M jak miłość". Gwiazda jest znana również z ról w słynnych produkcjach takich jak "Plebania", czy "Sara", gdzie zagrała obok Bogusława Lindy. Niektórzy z nas mogą ją również kojarzyć z przebojowego serialu "Kryminalni". Aktorka poza sceną serialową prężnie udzielała się również w teatrach. Grała na deskach Teatru Mickiewicza w Częstochowie, Teatrze Polskim w Szczecinie oraz Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Jako reżyserka organizowała wiele spektakli dla dzieci i dorosłych. Przykładem może być przedstawienie "Kochać marszałka" opowiadające o Józefie Piłsudskim, czy sztuka pod tytułem "Mister Enigma", której, jak podaje portal e-teatr.pl, premiera miała odbyć się w tym roku w miejscowości Złotowo. Aktorka zagrała również w międzynarodowej produkcji "Arizona w mojej głowie" w 2014 roku. Gwiazda w 1976 roku skończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a na srebrnym ekranie zadebiutowała w filmie reżyserii Huberta Drapella "Soból i panna".

Anna Lenartowicz zmarła nagle, 20 sierpnia bieżącego roku. Informację o śmierci artystki przekazał zespół Instytutu Teatralnego, jednak nie podano przyczyn śmierci aktorki, która miała w tamtym momencie 65 lat. Gwiazda polskiej sceny filmowej i teatralnej spoczęła na cmentarzu w Katowicach, pogrzeb odbył się w sobotę 24 sierpnia. 

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się w jakiej produkcji artystka zagrała obok Agnieszki Włodarczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona