W "M jak miłość" bawił ludzi przez lata. Zginął w katastrofie smoleńskiej, a fakty z jego życia szokują

M jak miłość
YouTube / Muzeum Ziemi Złotowskiej
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

M jak miłość jest zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych produkcji polskiej telewizji. Aktorzy, którym udało się znaleźć swoje miejsce wśród obsady, zdobyli sporą popularność. Jednym z nich jest Janusz Zakrzeński, który przez lata bawił nas na ekranach naszych telewizorów. Mężczyzna tragicznie zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Przedstawiamy nieznane dotąd fakty z jego życia, dla wielu te informacje mogą być szokujące.

M jak miłość pojawiło się na antenie TVP zaraz po ogromnym sukcesie "Klanu", który pojawił się w Telewizji Polskiej pod koniec lat 90. i okazał się prawdziwym hitem. Twórcom serialu o rodzinie Mostowiaków jednak udało się przebić ten sukces i zgromadzić jeszcze większą rzeszę wiernych oglądających. Fani już niemalże dwie dekady mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. We wrześniu 2013 roku odbyła się nawet jubileuszowa gala z okazji tysięcznego odcinka.

Jednym z aktorów, który mógł cieszyć się dużą popularnością, był Janusz Zakrzeński. Mężczyzna wcielił się w rolę Michała Dziduszko, który zawsze rozbawiał widzów. Jego postać zaskarbiła sobie sympatię oglądających, a wieść o jego śmierci zasmuciła wszystkich fanów serialu. Aktor tragicznie zginął podczas katastrofy smoleńskiej w 2010 roku.

Smoleńsk to tragedia, o której Polacy zdecydowanie nie potrafią zapomnieć. Na pokładzie samolotu zginęło 96 osób. Wśród nich znajdowały się osoby z najwyższych szczebli władzy, między innymi politycy, urzędnicy i szefowie instytucji państwowych, pracownicy Kancelarii Prezydenta, a przede wszystkim sam Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką. Cała załoga samolotu Tu-154M zmarła tragicznie w katastrofie lotniczej w pobliżu starej rosyjskiej bazy wojskowej pod Smoleńskiem, kilka kilometrów od Katynia. Wśród pasażerów samolotu znajdował się właśnie Janusz Zakrzeński. Miał wtedy 74 lata.

Nabożeństwo żałobne w intencji aktora odbyło się 21 kwietnia 2010 roku w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, któremu przewodniczył abp Andrzej Dzięga. We mszy oprócz rodziny i znajomych uczestniczyło między innymi wielu aktorów, a także przedstawicieli władz państwowych na czele z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim. Po uroczystościach żałobnych w bazylice Janusz Zakrzeński został pochowany na cmentarzu Powązkowskim.

15 maja 2010 roku na cmentarzu w Chmielniku odsłonięto pomnik poświęcony pamięci Janusza Zakrzeńskiego, ustawiony obok grobu jego dziadków, z kolei 1 lipca 2012 roku odsłonięto poświęconą mu tablicę epitafijną w kościele św. Katarzyny w Warszawie. Ponadto poświęcono mu tablicę epitafijną umieszczoną w foyer Teatru Polskiego w Warszawie. Mężczyzna był znany i lubiany wśród ludzi z branży.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się więcej faktów z życia mężczyzny.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Elżbieta Jaworowicz pogrążona. Wstrząsające informacje o jej programie, punkt 6 dotyczy jej poważnych problemów
2. Gdzie mieszkają największe polskie gwiazdy? Aż mdli na widok tych luksusów, przy zdjęciu 7 się nie pozbieracie [FOTO]
3. Narkotyki, awantury, policja i seks z 16-latką. 8 najpikantniejszych historii gwiazd disco polo

Następna strona