Lidl ma się z czego tłumaczyć! Obrzydlistwa w produktach spożywczych

Autor Weronika Szatkowska - 17 Grudnia 2018

Lidl to jeden z najbardziej lubianych sklepów w Polsce, głównie ze względu na niskie ceny i gwarantowaną przez producenta wysoką jakość dostępnych produktów. Rzeczywistość dyskontu nie jest jednak tak kolorowa, jak możemy wnioskować na podstawie wyników sprzedaży. Okazuje się, że nieraz trafiło się w pożywieniu coś, co nie powinno się tam znaleźć. Oto najgorsze znaleziska w jedzeniu ze słynnej sieci dyskontów.

Choć Lidl cieszy się niezwykłą popularnością i sympatią wśród kupujących, to istnieją kwestie, o których marka wolałaby zapomnieć. Od wielu lat z dyskontem wiąże się wiele kontrowersji. W 2005 roku Lidl został przyłapany na wprowadzaniu dodatków do mięsa, dzięki którym uniknął testów na salmonellę i oznaczanie pochodzenia. Sprawę namierzyła wtedy organizacja "National Food Agency" w Szwecji.

Lidl był też zmuszony do wydania oficjalnych przeprosin w Szwecji w 2008 roku, ponieważ celowo zatruł żywność w pojemnikach na śmieci, narażając życie i zdrowie osób bezdomnych.
Ser sprzedawany pod prywatną marką Lidla Reinhardshof w 2010 roku zawierał listerię. Firma nie była w stanie cofnąć dostaw na czas. Z tego powodu jedna osoba w Niemczech umarła w wyniku zatrucia pokarmowego serem. Lidl został ukarany grzywną w wysokości 1,5 miliona euro za naruszenie prawa żywnościowego.
To niejedyna taka sytuacja, która zniszczyła reputację marki. W 2013 r. stwierdzono, że w Niemczech sklep nie powiadomił urzędników służby zdrowia o licznych inwazjach szczurów. Zamiast tego, Lidl rozprowadzał sproszkowaną truciznę na szczury na półkach z produktami, nie informując klientów o rodentycydach. Jeden z głównych inspektorów ochrony zdrowia w Berlinie ostrzegł, że dzieci mające kontakt z truciznami na szczury po przypadkowym spożyciu mogą umrzeć.

W polskiej sieci sklepów również doszło do sytuacji, które szokują. Zdarzyło się nie raz, że w produktach spożywczych znaleziono robactwo, albo dodatki, których nie powinno być w poszczególnych artykułach. Przedstawiamy najbardziej nieapetyczne rzeczy, jakie kiedykolwiek zdarzyło się znaleźć w produktach spożywczych z popularnego dyskontu.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News