Leszek Miller przeszedł przez piekło. Wstrząsające fakty

leszek miller
Youtube.com/Onet News
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Leszek Miller to były polski premier, politolog i polityk. Najbardziej zasłynął z bycia liderem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest jedną z ważniejszych postaci w świecie polskiej polityki. Bolesne wydarzenia, które go ostatnio spotkały, są naprawdę wstrząsające. Przedstawiamy poruszające fakty z życia polityka.

Leszek Miller urodził się w Żyrardowie, 3 lipca 1946 roku. Pochodził z biednej, robotniczej rodziny. Jego rodzice się rozstali, gdy miał zaledwie pół roku, przez co dorastał bez ojca. Wychowywał się w wierze katolickiej i był ministrantem.

- Dzieciństwo miałem miłe, nie wyniosłem z niego żadnych złych wspomnień - zwierzył się w książce "Leszek Miller: Dogońmy Europę!", autorstwa Jerzego Machejka i Andrzeja Machejka.

Leszek Miller przez lata pozostawał jednym z najpopularniejszych, najbarwniejszych oraz najbardziej wpływowych polityków w Polsce. Choć próbował, to w wyborach 2015 nie udało mu się uzyskać poselskiej reelekcji. Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego, przez co Miller nie starał się ponownie o stanowisko przewodniczącego SLD.

Od 1969 roku jest mężem Aleksandry Miller. Mieli tylko jednego ukochanego syna, Leszka Millera Juniora. W 1995 roku urodziła się Monika Miller, wnuczka lidera SLD. Jest ona osobą medialną, pracuje jako modelka i udziela się publicznie. Studiuje grafikę komputerową w Warszawie. Wnuczka opowiada o dziadku bardzo ciepło. Niedawno wzięła udział w programie Mai Sablewskiej, w TVN Style, a Leszek Miller jej w tym kibicował i towarzyszył. Obydwoje mają za sobą dramatyczne wydarzenia, które zmieniły ich życie.

Pasmo nieszczęść, które przytrafiło się rodzinie polityka SLD, wprawia w osłupienie. Ogromna tragedia nie przeszła bez echa. W całym kraju było głośno o całej sytuacji i nikt nie jest w stanie powiedzieć, dlaczego tak się stało. Leszek Miller Junior popełnił samobójstwo. To załamało polityka i jego żonę. Stracili jedyne dziecko. Od tego czasu nie mogą dojść do siebie, a rozpacz spędza im sen z powiek. Wspólnie z redakcją Pikio.pl, przedstawiamy wstrząsające wydarzenia, które dotknęły Leszka Millera i jego najbliższych.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona