Są nowe zalecenia lekarzy ws. unikania zarażenia. Wirus może przetrwać na przedmiotach dłużej, niż sądzono

Lekarz
Pixabay.com Tumisu
Reklama
Wstecz

1 z 6

Dalej

Każdy lekarz apeluje, aby pamiętać o dezynfekcji i odkażaniu

Każdy lekarz obecnie zwraca społeczeństwu szczególną uwagę na to, aby pamiętano o dezynfekcji i stosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Nie tyczy się to jedynie mycia rąk. Wirus może znajdować się na powierzchni większości przedmiotów. Odkryto również, że może utrzymać się dłużej, niż sądzono dotychczas.

W obecnej sytuacji każdy lekarz wie już, że chroniąc się przed wirusem samo mycie dłoni nie wystarczy. Oczywiście przestrzeganie zasad higieny w dużym stopniu może zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem SARS-CoV-2, jednak to może być za mało. Wirus może znajdować się na powierzchniach wielu przedmiotów, z którymi mamy codzienny kontakt.

Każdy lekarz ma dla nas nowe zalecenia

Każdy lekarz już niejednokrotnie wspomniał o zagrożeniu, jakie wiąże się z kontaktem z powierzchniami, na których znajdować się może koronawirus. Dotykając klamek, blatów, poręczy oraz sklepowych towarów, możemy przenieść niebezpieczny patogen. W dodatku ustalono, że wirus może utrzymywać się na przedmiotach dłużej, niż wcześniej zakładano.

Dlatego każdy lekarz apeluje nie tylko o częste mycie rąk, ale także noszenie przy sobie antybakteryjnych żeli, które pomogą nam zadbać o higienę, gdy będziemy znajdowali się poza domem. Nie zapominajmy też o naszych telefonach, z których tak często korzystamy w ciągu dnia. Wirus może utrzymywać się także na ich powierzchni.

Kliknij "Dalej", by poznać zalecenia, jakie przekazuje każdy lekarz

Zobacz także:

  1. Fenomenalne patenty na przedłużenie świeżości produktów. Wyjątkowo przydatne podczas kwarantanny
  2. Żona Królikowskiego przerwała milczenie. Ujawniła, jak wygląda jej życie po śmierci męża
  3. Bezdomny pies ma rozbrajający uśmiech. Zdjęcia psiaka powalają na kolana

źródło: Webniusy

Następna strona