Wielki sukces Polaków. Potwierdzono wprowadzenie leku wspomagającego leczenie koronawirusa

Lek na koronawirusa wkrótce będzie ogólnodostępny?
Cadu Rolim via www.imago-images.de/Imago Stock and People/East News
Wstecz

1 z 7

Dalej

Lek na koronawirusa wkrótce będzie ogólnodostępny?

Lek na koronawirusa stał się priorytetem nie tylko chińskich naukowców, ale również specjalistów na całym świecie. Eksperci wymieniają się badaniami i kolejnymi przełomami. W tyle wcale nie zostają również polscy badacze - właśnie wydano zgodę na produkcję leku wspomagającego, dzięki któremu wkrótce może czekać nas przełom.

Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Nie da się go w tej chwili zatrzymać na dobre - pozostaje zadbać o higienę i ograniczyć wychodzenie z domu, by nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Polska służba zdrowia ma jednak dobre informacje dla osób zakażonych, objętych kwarantanną i tych, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami.

Oficjalnie wydano zgodę na produkcję znanego leku, który jak się okazało jest niezastąpiony jeśli chodzi o wspomaganie walki z wirusem. Wprowadzenie go do obrotu to ogromny krok Polski w związku ze zwalczeniem pandemii. W kraju pojawia się coraz więcej potwierdzonych przypadków, dlatego jest spora szansa na szybkie przywrócenie wzorowego stanu zdrowia u chorych osób.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się, do jakich wniosków doszli na tę chwilę światowi oraz polscy naukowcy. Lek jest w zasięgu ręki?

Zobacz także:

  1. Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar 40 lat po jej śmierci. Szczere jak nigdy wyznanie i przeszywające serce słowa
  2. Jak zrobić maseczkę domowym sposobem? Wystarczą dwie minuty
  3. Odkrył Ebolę, teraz ostrzega. Padły niepokojące słowa
  4. Jak nie dać się koronawirusowi? 10 najistotniejszych rad od najlepszych lekarzy

Źródło: Polskie Radio

Następna strona