Otyły pies długo szukał rodziny zastępczej. W końcu spektakularnie schudł, przemiana robi furorę w sieci

leczenie otyłości gruby pies
Newsner
Wstecz

1 z 7

Dalej

Leczenie otyłości beagle'a nie było łatwe, ale w końcu przyszły niesamowite efekty

Leczenie otyłości nigdy nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli jest już w zaawansowana. Wiele osób nie wie lub zapomina o tym, że otyłość uznawana jest za chorobę przewlekłą i nie ma niewiele wspólnego z brakiem formy. Na tę przypadłość cierpią również zwierzęta, którymi właściciele zajmują się w nieodpowiedni sposób. Przykrym przykładem był ten beagle.

W przypadku zwierząt leczenie otyłości jest równie ważne i konieczne, jak w przypadku ludzi, jeśli chcemy, aby były zdrowe. Nie ma wątpliwości, że otyłość skraca życie i może sprzyjać rozwijaniu się innych schorzeń, które skazują stworzenia na cierpienie. Niestety zwalczenie tej choroby wymaga dużo dyscypliny oraz środków.

Leczenie otyłości zwierząt przebiega jednak trochę inaczej niż u ludzi. Psy i koty mają swoje przyzwyczajenia, których często nauczyli ich właściciele. Dlatego weterynarze apelują, aby nie dokarmiać swoich pupili resztkami ze stołu i zadbać o to, by miały zapewnioną odpowiednią karmę, która ma niezbędne do zdrowego funkcjonowania wartości odżywcze.

Dla tego beagle'a leczenie otyłości było jedyną szansą na to, aby zwierzak mógł jeszcze żyć. Psiak trafił do schroniska w dramatycznym stanie. Pracownicy ośrodka wiedzieli, że jeśli nie otrzyma odpowiedniej opieki, jego życie będzie krótkie i pełne cierpienia. Rzadko, która rodzina też decyduje się na adopcję futrzaka w takim stanie.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć metamorfozę psa

Zobacz także:

  1. Niewinny mężczyzna spędził w więzieniu 46 lat. Wyszedł i natychmiast zrobił jedną rzecz, łzy same napływają
  2. Pokroiła cytrynę na ćwiartki i położyła przy łóżku. Niespodziewany efekt, teraz robi tak każdej nocy
  3. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało
  4. 3/4 Polaków ma włókniaki. Istnieje prosta sztuczka, żeby pozbyć się ich w kilka chwil, lekarze przecierają oczy ze zdumienia

Źródło: Newsner

Następna strona