Lech Wałęsa ma tupet. Te słowa go pogrążyły

lech wałęsa
Youtube.com/TVP VOD
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Lech Wałęsa to postać, która bezsprzecznie wzbudza wiele kontrowersji opinii publicznej. Były prezydent nieraz przesadził, nie przebierając w słowach. Oto wypowiedzi, które go pogrążyły. 

Były prezydent kiedyś był znany ze swojej niechęci wobec Aleksandra Kwaśniewskiego, dziś te uczucia żywi w stronę Jarosława Kaczyńskiego. Lech Wałęsa mimo zarzutów, jakie stawiane są mu przez różne środowiska, cały czas aktywnie działa w mediach społecznościowych. To właśnie tam porównał prezesa PiS do Najwyższego Przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Una. Jakiś czas temu zasugerował też, jakoby katastrofie smoleńskiej był winny Lech Kaczyński. W związku z tym musiał odpowiadać przed sądem za swoje słowa i ostatecznie przeprosić Jarosława Kaczyńskiego.

Lech Wałęsa również nie ukrywa swojego zdenerwowania, gdy nazywa się go "Bolkiem". Zasugerował nawet, że powinno się strzelać do wszystkich, którzy obrażają go w ten sposób.

- Strzelać, tylko trzeba by strzelać - powiedział były prezydent w wywiadzie dla Superstacji.

Słynny elektryk uważa się za osobę pokrzywdzoną, a jego zdaniem pseudonim "Bolek" został mu nadany w ramach odwetu za odmowę współpracy ze Służbami Bezpieczeństwa. Wypiera się tego i uważa to za pomówienie.

- Nigdy nie donosiłem, to wszystko kłamstwo. [...] Nie daję się złamać, bo chcieli mnie wykorzystać, żebym ich jakoś tam poparł. Dawali mi stanowiska, pieniądze i wszystko. A ja nie dałem się i wtedy mówią: to my cię załatwimy - relacjonował przejęty Wałęsa.

Lech Wałęsa w związku ze swoim ostrym językiem i odważnymi wypowiedziami, doczekał się w końcu zbioru swoich sentencji, które są nazywane wałęsizmami. Okazuje się, że bardzo duża ilość jego powiedzeń na stałe przeniknęła do języka polskiego, a nawet do polskiej kultury. Wpływ na to ma również fakt, że były prezydent to postać, która dla wielu Polaków wiąże się z dużym ładunkiem emocjonalnym, głównie dlatego że odegrał bardzo ważną rolę w momentach przełomowych dla narodu polskiego. 

Zdarzało się, że przesadzał, a nawet sam sobie zaprzeczał. Kaczyńskiemu wprost zasugerował, że jest gejem, wyraził swój sprzeciw wobec mniejszości, a nawet wstrzymał ziemię i ruszył słońce. Te i inne elektryzujące wypowiedzi znajdziecie w naszej galerii. 

Kliknij "Następna strona".

Następna strona