Smutne informacje o Wałęsie. Nikt nie wiedział, media odkryły przypadkiem

Autor Monika Majko - 29 Sierpnia 2020

Lech Wałęsa to legendarny Polski prezydent i jeden z najbardziej znanych Polaków na świecie. Choć wśród obcokrajowców nazwisko polityka kojarzy się z obaleniem komunizmu w naszym kraju, wielu Polaków ma mieszany stosunek do elektryka ze Stoczni Gdańskiej, który stanął na czele strajków przeciwko władzom PRL.

Lech Wałęsa to bardzo kontrowersyjna postać. Elektryk z zawodu, który stanął na czele strajków w Stoczni Gdańskiej, szybko stał się bohaterem narodowym i w grudniu 1990 roku w wyborach powszechnych wybrany został na urząd Prezydenta RP. Współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ "Solidarność" w 1983 roku został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, a cały świat kojarzy jego nazwisko z obaleniem komunizmu w Polsce.

Jednak dla wielu Polaków, jego udział w oporze wobec władz PRL nie jest jednoznaczny. Wałęsa od lat oskarżany jest o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa i nie brakuje osób, które nie wierzą w jego bohaterstwo. Niedawno jeden z dziennikarzy "Faktu" przypadkiem odkrył szokującą prawdę o obecnym życiu byłego prezydenta. Niemal nikt o tym nie wiedział, Lech Wałęsa przeżywa prawdziwy dramat.

By dowiedzieć się, co o życiu Lecha Wałęsy odkryły media, kliknij "Następna Strona"

Zobacz także:

  1. Pod żadnym pozorem nie wylewaj wody z kiszonych ogórków, po gotowaniu ziemniaków lub jajek. Jest wyjątkowo cenna
  2. Rozwiedli się po 19 latach małżeństwa. Wtedy mąż wysłał byłej żonie wiadomość, po której zamarła i zalała się łzami
  3. Chłopiec został podpalony, całe jego życie było cierpieniem. Tuż przed śmiercią zrobił rzecz, którą zapamiętają wszyscy
  4. Niebywałe rewelacje o matce Kaczyńskich po latach ujawnione przez "SE". Nigdy wcześniej nieznana historia

Źródło: Fakt 24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News