Księżna Diana miała wiele tajemnic. 10 najbardziej skrywanych przez pałac faktów

Księżna Diana
Kadr z filmu dokumentalnego TVP2
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Księżna Diana była nazywana często królową ludzkich serc. Kobieta o złotym sercu przez wiele lat borykała się z mężem, który nie dość, że nie odwzajemniał jej uczuć, to też robił wszystko, aby pogrążyć ją w chorobie psychicznej. Książę Karol związał się z nią z przymusu ojca i traktował Dianę oschle. Była mu potrzebna tylko do jednego celu. Przedstawiamy 10 sekretów księżnej Diany, które były skrywane przez lata przez rodzinę królewską.

Księżna Diana przez lata zyskiwała miano "królowej ludzkich serc", głównie ze względu na ciepło i życzliwość, jakimi potrafiła obdarzyć każdego, bez względu na rasę, wiek i pozycję. Przez długi czas zajmowała się działalnością charytatywną, do czego zachęciła ją Matka Teresa z Kalkuty. Zakonnica sama wystąpiła z propozycją poznania Diany, wysyłając do niej oficjalny list.

Księżna Diana borykała się z mężem, który nie darzył jej wielką miłością. Książę Karol zdradzał, romansował i na każdym kroku pokazywał, nawet publicznie, że nie szanuje Diany ani jej miłości. Wielokrotnie w wywiadach opowiadał w żartach, że do pełni szczęścia przydałaby mu się druga żona. Publiczność śmiała się, lecz gdy naprowadzano kamerę na Dianę, widać było grymas smutku, który próbowała ukryć za sztucznym uśmiechem. Doskonale widziała, że to, co mówi Karol to najprawdziwsza prawda i zdawała sobie sprawę, że nigdy nie stanie się dla niego jedyną miłością. To nie powstrzymywało jej przed osiąganiem jakiegoś celu w życiu. Wielu posądziłoby funkcję "księżnej" jedynie do tej reprezentacyjnej. Mówiono, że księżna obok księcia ma tylko dobrze wyglądać, dobrze się prowadzić i z szacunku do męża słuchać jego każdego polecenia. Diana jednak była jedną z pierwszych panien dworu, które wykazywały brak uznawania zasad etykiety królewskiej. Nie raz przyłapała swojego męża na zdradzie, otwarcie kwestionowała jego zachowanie, publicznie mówiła o ich sytuacji, co próbowano wpierw na siłę ukryć. Po latach sam książę Karol przyznawał się do zdrady.

Księżna Diana wychowała swoich dwóch synów, Williama i Harry'ego, którzy znaleźli swoje życiowe partnerki i na całe szczęście nie popełniają tych samych błędów co książę Karol. Diana przez wszystkie lata ukrywała całą masę sekretów i przyodziała maskę, którą tuszowała ból, jaki sprawiał książę Karol. Miała już dość swojego życia, próbowała nawet popełnić samobójstwo. Oto 10 sekretów Lady Diany, które przez lata zamiatano pod dywan.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona