To ostatnie zdjęcia księżnej Diany przed śmiercią. Kilka minut później, doszło do tragicznego wypadku, który poruszył cały świat

Księżna Diana
Princess Diana 97
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Księżna Diana była kochana przez wielu fanów, nie tylko Brytyjczyków. Wypadek w tunelu Alma w 1997 roku wstrząsnął milionami ludzi na całym świecie i przez wiele lat budził kontrowersje. Przedstawiamy ostatnie chwile księżnej uchwycone przez kamery monitoringu.

Księżna Diana była przez media i ludzi nazywana "królową ludzkich serc". Wielu zaskoczyła i zasmuciła wiadomość o jej nagłej śmierci, a nagrania z monitoringu i zdjęcia zrobione przez paparazzi wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród fanów sensacji.

Przed poznaniem brytyjskiego księcia Diana była londyńską przedszkolanką. Przyszłemu mężowi przedstawiła ją jej siostra, Sara. Księżna stała się osobą publiczną w 1980 roku, kiedy zaczęto ją wymieniać jako potencjalną kandydatkę na żonę dla księcia Karola. Od tamtego czasu nieprzerwanie towarzyszyło jej zainteresowanie mediów, które nie zmalało nawet po rozwodzie pary. Prasa była szczególnie zainteresowana nowymi partnerami księżnej, wśród których byli historyk sztuki Oliver Hoare, spadkobierca James Gilbey oraz chiński milioner, David Tang. Ostatnim adoratorem księżnej był muzułmański producent filmowy, Dodi Al-Fayed. To z nim księżna spędzała wakacje w 1997 roku. Przez całe lato parze towarzyszyli paparazzi, a gazety codziennie publikowały informacje na temat wakacji księżnej. Kiedy 30 sierpnia lady Diana i Al-Fayed wyruszyli do Londynu, fotografowie podążyli za nimi.

Para zatrzymała się w Paryżu na kilka godzin, między innymi na kolację w hotelu Ritz. Dalszą historię zna już chyba każdy. W drodze z hotelu na lotnisko parze towarzyszył wianuszek motocyklistów uzbrojonych w aparaty fotograficzne. W tunelu Alma kierowca prowadzący auto z księżną i producentem filmowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jeden z filarów podtrzymujących strop. Dodi Al-Fayed i kierowca zginęli na miejscu, a księżna została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła o godzinie 4:00. Ta tragedia wstrząsnęła światem, a kontrowersje zaczęły narastać z każdym dniem śledztwa. Ujawniono między innymi, że para jak i kierowca nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, co mogło być pośrednim powodem śmierci. 

Od momentu ujawnienia nagrania z monitoringu hotelu Ritz wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Przedstawiamy kilka zdjęć księżnej Diany sprzed wypadku.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć zdjęcie z hotelowej windy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jak wygląda apartament Agnieszki Woźniak-Starak? Niewyobrażalne luksusy [ZDJĘCIA]
2. Nowotwór wręcz uwielbia pewne produkty. Przestrzegamy przed rakotwórczą żywnością, którą spożywamy codziennie
3. Syn Beaty Szydło wziął ślub. Jego wybranka to kopia jego mamy, na weselu śmiali się do rozpuku

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu