Ile zarabia ksiądz? 10 najbardziej opłacalnych zawodów

Ksiądz
Materiały prasowe
Wstecz

1 z 11

Dalej

Ksiądz to ktoś, kto dobrowolnie wyrzeka się normalnego życia i poświęca się pracy na rzecz Kościoła. Osoby, które planują być księżmi, muszą zdawać sobie sprawę, że oznacza to brak możliwości założenia rodziny, swobodnych spotkań ze znajomymi, imprezowania i innych rzeczy, których nie muszą sobie odmawiać zwykli ludzie. Jest to trudny zawód, jednak z jego wykonywaniem wiąże się wiele ciekawych zagadnień. Ile zarabiają księża? Przedstawiamy 10 najciekawszych zawodów, które są bardzo opłacalne.

Ksiądz to osoba, która zdecydowała się powiązać swoją przyszłość z instytucją Kościoła. Ktoś, kto zostaje księdzem, musi uprzednio ukończyć specjalną szkołę, nazywaną seminarium duchownym. W seminarium szkoli się młodych księży, przygotowuje do służby duszpasterskiej oraz wprowadza w tajniki klerykalnego stylu życia. Nie są to łatwe studia, ponieważ wymagają masy wyrzeczeń i wielu adeptów, dążących do zostania księżmi, poddaje się i rezygnuje w pierwszych latach nauki.

Księża mają obowiązek świadczenia usług duszpasterskich w swojej parafii. Do takich zaliczamy śluby, chrzty, komunie, bierzmowania i inne. W przypadku księży starszych stażem dochodzą do tego inne obowiązki. Ciekawym zagadnieniem jest możliwość przeprowadzania egzorcyzmów, na co nie wszyscy księża mają pozwolenie i jest ono wydawane przez papieża. Egzorcystą nie może być osoba świecka, wbrew temu, o czym uczą nas filmy grozy. Księża mają również obowiązek pełnić szereg zasług wobec całej instytucji Kościoła katolickiego. Są to różne misje, wyjazdy, rekolekcje i inne.

Ksiądz, podobnie jak elektryk, ślusarz czy nauczyciel, to standardowy zawód, za wykonywanie którego otrzymuje się pieniądze. Według opinii, jaka krąży wokół zawodu księdza, ich zarobki są dość duże w porównaniu do innych zawodów. Pieniądze nie są najważniejsze i oczywiście istotną rzeczą jest również satysfakcja z pracy i dążenie do bycia jak najlepszym. Po postawie wielu księży można jednak posądzić ich o zupełnie inne motywy. Ile zarabiają księża? Jakie są najbardziej opłacalne zawody? Przedstawiamy najciekawsze możliwości zarobku, które mogą przynosić ogromne dochody.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona