Wylali 380 litrów wody święconej na wiernych. Ksiądz podał wyjątkowo nietypowy powód

Ksiądz
Facebook / Diocese of Lafayette
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Wylali 380 litrów wody święconej na wiernych. Ksiądz podał wyjątkowo nietypowy powód

Ksiądz zrobił coś, co kompletnie zadziwiło wszystkich mieszkańców. Wylano aż 380 litrów wody święconej na wiernych, kapłan nie bez powodu zdecydował się na taki rozmach.

Taką decyzję podjął ksiądz w Luizjanie (USA). Do święcenia wykorzystano samolot, który normalnie wykorzystuje się do oprysku pól uprawnych pestycydem. Na jego pokład zabrano aż 100 galonów święconej wody, co w przeliczeniu na polskie jednostki wyniesie około 380 litrów.

Pomysłodawcą był misjonarz, L'Eryn Detraz, a wspomogli go wierni z kościoła rzymskokatolickiego św. Anny w Cow Island oraz lokalny proboszcz Matthew Barzare. Organizacją zajęła się sama wspólnota. Przed startem maszyny, zorganizowano nabożeństwo na płycie lotniska.

Samolot z wodą święconą latał wokół domów i farm na Cow Island, a wodę wylewano na domostwa wiernych. Miała to być forma błogosławieństwa na nadchodzący 2020 rok. Wierni byli zachwyceni inicjatywą, niektórzy wręcz prosili o to, żeby nie pominięto ważnych dla nich miejsc. Powodem inicjatywy miały być Święta Bożego Narodzenia, które są wyjątkowo ważne dla katolików (najważniejsze zaraz po Wielkanocy).

Kliknij następne zdjęcie, żeby zobaczyć fragmenty tej nietypowej akcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co o Twoim mężczyźnie mówi jego piżama? Zdziwisz się, jak wiele można się dowiedzieć na jej podstawie
  2. Wymienił 14 rzeczy, które powinna robić „prawdziwa kobieta”. Podpisał na siebie wyrok, już żadna nigdy się do niego nie zbliży
  3. Studenci nie sprzątali swoich pokoi przez cały rok. Zdjęcia z ich pokoi oglądasz na własną odpowiedzialność
  4. Znalazła psa całego pokrytego ranami. Diagnoza lekarza zwaliła ją z nóg, zaczęła się walka z czasem

Źródło: Wprost

Następna strona