Krystyna Pawłowicz nie lubi rozmów o swojej siostrze. Sekrety ich relacji zadziwiają

Krystyna Pawłowicz
Wikimedia | YouTube / RzeczpospolitaTV
Wstecz

1 z 10

Dalej

Krystyna Pawłowicz i jej siostra Elżbieta Pawłowicz budzą wiele kontrowersji. Pierwsza z nich jest od wielu lat posłanką PiS, druga z kolei działa w Komitecie Obrony Demokracji. W ich przypadku jak najbardziej sprawdza się powiedzenie, że z rodziną dobrze tylko na zdjęciach. Kobiety unikają wypowiedzi na swój temat i raczej nie spotykają się przy rodzinnym stole. Przedstawiamy sekrety ich burzliwej relacji.

Krystyna Pawłowicz jest jedną z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny politycznej. Wielokrotnie szokowała swoim ciętym językiem podczas transmisji sejmowych. Również jej wpisy na portalach społecznościowych nie przechodzą bez echa. Posłanka wyjątkowo odważnie wyraża swoje chrześcijańskie i konserwatywne poglądy na różne tematy. Wiele osób nawet nie wie, że ma rodzeństwo, ponieważ przez długi czas starała się ukrywać ten fakt. Elżbieta Pawłowicz jest rodzoną siostrą znanej z Sejmu Krystyny. Kobiety mają zupełnie odmienne poglądy polityczne. Krystyna Pawłowicz działa dla PiS-u, Elżbieta, dla KOD-u.

Krystyna swoją karierę polityczną zaczęła w 2007 roku, kiedy to Sejm wybrał ją na stanowisko członkini Trybunału Stanu dzięki rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Publikowała wiele artykułów prawnych i publicystyczno-naukowych dla takich czasopism jak "Rzeczpospolita", "Życie Gospodarcze", "Nasz Dziennik" czy w "Radiu Maryja".

Wielu ludzi zarzuca jej hipokryzję ze względu na wydawanie opinii i udzielanie rad rodzinom i małżeństwom. Wynika to z faktu, że Krystyna Pawłowicz jest niezamężna i bezdzietna.

- Tak, ja wiem, lewica zarzuca mi, że jestem starą panną, że nie mam dzieci. A właśnie mogę się wypowiadać! W taki sposób jak Ojciec Święty, który też nie ma dzieci. I co, on ma prawo mówić o małżeństwie? - tak Krystyna odpowiedziała na tego typu zarzuty w Super Expressie.

Posłanka chętnie porusza tematy dotyczące problemów społecznych czy też dylematów moralnych. Mimo twardego charakteru nie zawsze lubi komentować fakty z przeszłości, czy też życie prywatne i relacje, jakie ją łączą z siostrą, a okazje się, że ta więź jest bardzo specyficzna.

- U Krysi co w sercu, to na języku. Zawsze jest spontaniczna i szczera. W tym różni się od większości polityków, że nigdy nie liczy się ze skutkami swoich wypowiedzi ze względu na karierę polityczną. Ona jest ulepiona z innej gliny - mówi Krzysztof Wyszkowski.

Podobnie z resztą w życiu prywatnym. Krystyna Pawłowicz nie należy do osób owijających w bawełnę i zawsze mówi, co jej ślina na język przyniesie, dlatego też może być jej ciężko czasami utrzymać język za zębami. Nie każdemu podoba się taka bezpośredniość posłanki, dlatego często spotyka się z brakiem zrozumienia nie tylko na podłożu zawodowym, ale i tym prywatnym.

W zeszłym roku w jednym z wywiadów wielokrotnie męczona pytaniami o siostrę Elżbieta, opowiedziała w końcu coś więcej na temat ich relacji.

Elżbieta mówiła, że mają z Krystyną inne spojrzenie na świat, jednak nie może być to powodem konfliktu, ponieważ są rodziną. Istnieją jednak sprawy, w których obydwie panie są zgodne. Jednak jeśli chodzi o politykę, kompletnie się rozmijają i poruszanie kwestii politycznych może zakończyć się kłótnią.

- Tam był patriotyzm w domu, taki prawdziwy i tolerancja ogromna, także patrzę trochę ze zdziwieniem. No ale wolno jej tak mówić, tak? To jest jej koloryt. Ja nie będę jej recenzowała. Ale to jest moja siostra - powiedziała Elżbieta Pawłowicz w rozmowie dla "Rzeczpospolitej".

Elżbieta była też poruszona zachowaniem Krystyny, gdy ta mówiła o smrodzie od osób niepełnosprawnych podczas protestu. Podobno mają w rodzinie osobę niepełnosprawną, która jest otaczana miłością i opieką. Kobiety poza polityką dogadują się, a nawet lubią razem żartować. Podobno Krystyna Pawłowicz prywatnie oraz w stosunku do rodziny jest pogodna i ma duże poczucie humoru.

Istnieją jednak kwestie czy tajemnice, o których siostry nie lubią mówić. Niejednokrotnie Krystyna wypowiadała się nieprzyjaźnie na temat młodszej siostry. Oto fakty z życia posłanek, które mogą zszokować.

Kliknij "Następna Strona".

Następna strona