Krystyna Pawłowicz wolałaby to ukryć. Wstydliwe fakty z życia posłanki

Krystyna Pawłowicz
Youtube.com/Telewizja Republika
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Krystyna Pawłowicz to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej polityki. Kobieta dorobiła się przezwiska "karabin maszynowy PiS", jest znana ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i ostrego języka. Są jednak kwestie, których wolałaby nie poruszać. Oto wstydliwe fakty z życia posłanki.

Pawłowicz jest polską polityk, posłanką PiS i prawniczką specjalizującą się w zakresie publicznego prawa gospodarczego. W młodości trenowała lekkoatletykę, głównie biegi sprinterskie i rzut oszczepem. Zdobyła nawet mistrzostwo Mazowsza młodzików. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1976 roku. Pracowała ponad trzydzieści lat w Zakładzie Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego Instytutu Nauk Administracyjno-Prawnych. W 2005 roku habilitowała się, a jej rozprawa była zatytułowana "Przedsiębiorca wobec Najwyższej Izby Kontroli. Studium publicznoprawne".

Swoją karierę polityczną zaczęła w 2007 roku, kiedy to Sejm wybrał ją na stanowisko członkini Trybunału Stanu dzięki rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Publikowała wiele artykułów prawnych i publicystyczno-naukowych dla takich czasopism jak "Rzeczpospolita", "Życie Gospodarcze", "Nasz Dziennik" czy w "Radiu Maryja".

Wielu ludzi zarzuca jej hipokryzję ze względu na wydawanie opinii i udzielanie rad rodzinom i małżeństwom. Wynika to z faktu, że Pawłowicz jest niezamężna i bezdzietna. Posłanka odpowiedziała na tego typu zarzuty w Super Expressie: "Tak, ja wiem, lewica zarzuca mi, że jestem starą panną, że nie mam dzieci. A właśnie mogę się wypowiadać! W taki sposób jak Ojciec Święty, który też nie ma dzieci. I co, on ma prawo mówić o małżeństwie?".

Swego czasu internauci szukali nawet dla Pawłowicz męża na fanpejdżu "Mąż dla Poseł Pawłowicz" na Facebooku. Jego autorzy argumentują to troską o posłankę: „Z troski o to, by Pani Poseł Pawłowicz nie skończyła jako jałowa persona w polskim społeczeństwie, wykorzystajmy szansę znalezienia kandydata na męża!”.

Pawłowicz chętnie porusza tematy dotyczące problemów społecznych czy dylematów moralnych. Mimo twardego charakteru, nie zawsze lubi komentować swoje życie prywatne czy fakty z przeszłości. Razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy dla Was galerię o rzeczach, o których dzisiaj pewnie wolałaby nie mówić.

Następna strona