Królowa Elżbieta ma już 92 lata i wciąż zachwyca. Oto sekrety jej długowieczności

Autor Patryk Stachera - 30 Listopada 2018

Elżbieta II w 2018 r. obchodziła swoje 92 urodziny. Królowa Wielkiej Brytanii przekroczyła średnią długość życia w swoim kraju, która stanowi 80 lat. Mogłoby się wydawać, że ogrom codziennych obowiązków odbije się na jej zdrowiu w przyszłości, ale nic bardziej mylnego. Pomimo towarzyszącego jej wielkiego stresu monarchini ma się bardzo dobrze. Sprawdźcie, co kryje się za długowiecznością Jej Królewskiej Mości.

Królowa Elżbieta II zasiadła na tronie 66 lat temu, 6 lutego 1952 r. Natomiast w 2015 roku nastąpił dzień, w którym stała się najdłużej panującą monarchinią na świecie. Odkąd zasiadła na tronie towarzyszył jej mąż, książę Filip. W 2018 r. królewskie małżeństwo obchodziło swoją 70. rocznicę ślubu. Przez te wszystkie lata wypełniała swoje obowiązki bez większych problemów ze zdrowiem.

Jednym z ważniejszych czynników związanych z długowiecznością Elżbiety II są jej geny. Monarchini zawdzięcza swojej rodzinie nie tylko pozycję, ale prawdopodobnie również dłuższe życie. Mama królowej dożyła 102 urodzin, co pozwala nam przypuszczać, że w przypadku córki będzie podobnie.

Następnym ważnym elementem jest na pewno zdrowy tryb życia. Dzięki dziennikarzowi "Daily Mail" mogliśmy się dowiedzieć, co królowa jada w ciągu dnia. Okazuję się, że 92-letnia monarchini ma pewną rutynę. Dzień zaczyna zawsze o godz. 8:00 rano. Pierwszą jej czynnością jest jedzenie. W tym celu pije filiżankę herbaty Earl Gray, do której spożywa tosty z marmoladą. Na tzw. drugie śniadanie wybiera płatki zbożowe z mlekiem lub owsiankę ze świeżymi owocami. W kolejnych godzinach chętnie zje rybę bądź jakieś chude mięso, a pod wieczór kanapki z tuńczykiem.

Odpowiednia dieta to jednak nie wszystko, co sprawia, że królowa nadal czuje się w pełni sił. Kolejnym ważnym czynnikiem jest ruch na świeżym powietrzu. Elżbieta II uwielbia jazdę konną i spacery po swoich ogrodach czy parkach. Oczywiście codzienny harmonogram Jej Królewskiej Mości wypełniony jest po brzegi obowiązkami. Także każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom. Dzięki temu może się odstresować, co również pozytywnie wpływa na jej zdrowie.

Oto sposoby, które pomagają królowej pozostać w dobrej formie.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News