Królowa Elżbieta ma imponującą kolekcję aut. Zdębiejecie na widok tych ekskluzywnych modeli!

Autor Patryk Stachera - 2 Stycznia 2019

Królowa Elżbieta II posiada niezwykle imponującą kolekcję samochodów. Wśród pojazdów należących do głowy rodziny królewskiej możemy znaleźć takie marki jak Rolls-Royce czy Land Rover. Nie brakuje również klasyków, w tym jednego z aut prowadzonych przez filmowego Jamesa Bonda. Zapraszamy do naszej galerii, w której przyglądamy się najpiękniejszym i najbardziej imponującym modelom z garażu Jej Królewskiej Mości.

Królowa Elżbieta II już od ponad pół wieku zasiada na tronie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jako najważniejsza osoba w kraju od samego początku miała możliwość poruszania się różnymi ekskluzywnymi pojazdami. Nieliczne modele przypadły jej do gustu tak bardzo, że postanowiła mieć je na własność.

Królowa w swojej prywatnej kolekcji posiada pojazdy pochodzące od producentów z całego świata. Część z nich to auta brytyjskich marek. Jednak wśród wszystkich samochodów królowej nie zabrakło również amerykańskich marek takich jak klasyczny Lincoln z lat 50. Samochody, które wybierała Elżbieta II, były zazwyczaj najlepszymi modelami danych serii. Czasami na życzenie monarchini auta przechodziły specjalne modyfikacje, które miały zapewnić jej jak największy komfort podczas jazdy.

Duża część pojazdów, którymi na przestrzeni lat poruszała się królowa Elżbieta II, była przeznaczona wyłącznie dla elity. Oznacza to, że auta były użytkowane wyłącznie podczas przewożenia najważniejszych światowych przywódców. Jednym z takich aut był Citroen SM Presidentielle, którym miała okazję się przejechać podczas jednej ze swoich wizyt we Francji. Jednak samochód ten nigdy nie dołączył do królewskiej kolekcji.

Królowa Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej od lat interesuje się motoryzacją. Podobno jednym z jej ulubionych zajęć w wolnym czasie są przejażdżki po bezdrożach. Monarchini dość często była widywana w samochodach terenowych, które zazwyczaj sama prowadziła.

Królowa Elżbieta II w swoim prywatnym zbiorze ma naprawdę wiele wartościowych pojazdów. Niektóre z nich mogą zostać nawet uznane za bezcenne ze względu na rzadkość ich występowania. Ponad 60-letnie zabytkowe auta mają za sobą ciekawą historię i byłyby z pewnością łakomym kąskiem dla koneserów.

Przedstawiamy pojazdy Królowej Elżbiety II, które ma na własność.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News