Królowa Elżbieta i sekrety jej ubioru. Nie uwierzycie, co oznaczają jej broszki!

Królowa Styl Broszki
youtube.com/The Royal Family Channel
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Królowa Elżbieta II jako głowa państwa powinna wyróżniać się w tłumie. Z tego powodu głowa rodziny królewskiej ubiera się w wyraźnie rzucające się w oczy kolory, aby wszyscy mogli ją rozpoznać. W jej wyglądzie wcale nie brakuje również ukrytych przekazów. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się, jakie tajemnice kryją jej kreacje.

Królowa Elżbieta II żyje już ponad 90 lat, mimo to jej styl przez ten czas niewiele się zmienił. Ponoć jeszcze przed koronacją monarchini lubiła ubierać się w wyraziste barwy, a gdy zasiadła na tronie, stało się to jej znakiem rozpoznawczym.

Głowa rodziny królewskiej zawsze jest doskonale widoczna w tłumie ze względu na swój dość ekskluzywny ubiór. Jej stylizacje zazwyczaj składają się z żakietu i spódnicy w tych samych kolorach. Niekiedy jednak zdarza się, że monarchini zdecyduję się na odmienne barwy pomiędzy górną a dolną częścią swojego stroju.

Osoby, które obejmują wysokie stanowiska państwowe stosują zazwyczaj eleganckie, ale dość proste kreacje. Są jednak wyjątki, które występują w innych kulturach niż europejska i mogą wydawać się dla niektórych całkiem nietypowe. Natomiast kreacje władców najpotężniejszych państw, takich jak Stany Zjednoczone czy Rosja, składają się zazwyczaj z czerni i bieli. Królowa Wielkiej Brytanii nieco różni się w tych aspektach, gdyż w jej garderobie znajdziemy np. sporo żółtych i zielonych strojów.

Eksperci zauważyli również, że jedyną barwą, jakiej monarchini unika, jest beż. Ponoć kolor ten byłby zbyt neutralny, przez co królowa nie byłaby dostatecznie widoczna na oficjalnych wyjściach.

Niektórzy uważają też, że królowa może wysyłać pewne sygnały poprzez niektóre elementy swojego ubioru. Podczas spotkania z 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych jedna z dziennikarek dokonała analizy ubioru monarchini. Kobieta doszła do pewnych zaskakujących wniosków. Stwierdziła, że Królowa Elżbieta II może przekazywać swój stosunek do pewnych osób za pomocą założonych broszek.

Królowa Elżbieta II z pewnością wyróżnia się na tle innych monarchów, nie tylko swoimi długoletnim panowaniem, ale również stylem. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się m.in., co oznaczają się broszki. (Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNE".)

Następna strona