Królowa Elżbieta i jej niewyobrażalne bogactwa. Same torebki kosztują fortunę!

Autor Patryk Stachera - 19 Listopada 2018

Królowa Elżbieta II zawsze była uważana za wzór dla swoich poddanych. To, jak się prezentowała w trakcie oficjalnych uroczystości, zawsze odgrywało w tej kwestii ważną rolę. W doborze eleganckiego ubioru zapewne pomaga jej grono najlepszych stylistów oraz projektantów. To jednak nie wszystko, gdyż nie byłoby to możliwe bez odpowiednich środków finansowych. Monarchini ciężko pracuje, wypełniając obowiązki na rzecz Korony, a posiadana przez nią fortuna pomaga jej zachować najwyższy możliwy standard życia. Szacowany majątek królowej wynosi około 500 milinów dolarów. Oto bogactwa, jakie posiada Jej Królewska Mość.

Elżbieta II zasiada na tronie od momentu swojej koronacji 2 czerwca 1953 r., jest córką króla Jerzego VI oraz Elżbiety Bowes-Lyon. W 2015 r., mając wówczas 89 lat, została uznana za najdłużej panującego monarchę Zjednoczone Królestwa. Oprócz Wielkiej Brytanii jest również głową 15 innych krajów m.in. Australii, Nowej Zelandii, Kanady i Jamajki. W całej historii aż 33 państwa uznały ją za swoją królową.

Życie królowej niesie ze sobą niewyobrażalne bogactwa. Po koronacji przeprowadziła się do pałacu Buckingham, mieszczącego się w centrum Londynu. Następnie jako pierwszy monarcha, wyruszyła w 6-miesięczną podróż dookoła świata. Od tamtej pory towarzyszył jej również zespół ekspertów.

Jej Królewska Mość posiada również osobisty majątek, który pomnaża się w trakcie jej panowania. Na początku mówiło się nawet o 10 miliardach dolarów. Później popularne magazyny takie jak "Forbes" określiły wartość zgromadzonych przez nią dóbr na około 300 milionów funtów brytyjskich. Królowa posiada liczne posiadłości, które nie zostały dokładnie wycenione.

Majątek 92-letniej królowej był większy, gdyż nie musiała ona płacić podatków od swoich dóbr aż do początku lat 90. Powodem były regulacje prawne, które mówiły, że władza nie była prawnie odpowiedzialna za swoje dochody. Zmieniło się to, gdy w 1992 roku zamek Windsor został zniszczony w wyniku pożaru. W jego efekcie pojawiły się kontrowersje odnośnie tego, kto mógłby zapłacić za szkody. Ostatecznie Elżbieta II zaczęła płacić podatki od swoich dochodów.

Każdy władca musi być warty korony, którą odziedziczył. Nie inaczej jest w tym przypadku. Przedstawiamy niezwykłe bogactwa, jakimi może pochwalić się jedynie królowa.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News