Królowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwa

Królowa Elżbieta II
Wikimedia Commons; Flickr.com
Wstecz

1 z 10

Dalej

Królowa Elżbieta II zasiada już na tronie 66 lat, co czyni ją najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii w historii. Od samego początku swojej władzy była w związku małżeńskim z księciem Filipem. Zakochani pobrali się kilka lat przed koronacją. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to para idealna. W końcu w 2018 r. doczekali się swojej 71. rocznicy ślubu. Nie zawsze jednak byli razem szczęśliwi. Przedstawiamy, jak naprawdę wyglądało małżeństwo głowy rodziny królewskiej.

Królowa poznała swojego przyszłego męża, mając zaledwie trzynaście lat. Filip był wówczas o pięć lat starszy od Elżbiety. Podobno była to miłość od pierwszego wejrzenia. Monarchini szybko zakochała się w niebieskookim studencie akademii morskiej w Dartmouth.

Jednak znajomość królowej i księcia nie była przypadkowa. To admirał Louis Mountbatten, który był opiekunem i mentor Filipa, postanowił spróbować swoich sił i zeswatać młodych. Organizował ich spotkania i pilnował, aby wszystko ułożyło się według jego myśli.

Wreszcie przyszedł rok 1946, w którym Filip oświadczył się przyszłej wówczas następczyni tronu. Nie zrobił tego jednak do końca z własnej woli. Cały czas był ponaglany przez admirała Mountbattena. Dopiero po tym wydarzeniu zaczął myśleć o bardziej poważnej relacji z Elżbietą.

Na początku ich małżeństwo układało się naprawdę dobrze, jednak wszystko zmieniło się po koronacji. Elżbieta w pełni poświęciła się wykonywaniu obowiązków królowej, a Filip znajdował coraz więcej rozrywek, korzystając z pieniędzy Korony. Ponoć przed ślubem książę wiązał koniec z końcem, mając na koncie zaledwie kilka funtów.

Z czasem o królewskim małżeństwie pojawiało się coraz więcej plotek. Filip miał zdradzać królową oraz bardzo często przebywać w otoczeniu pięknych kobiet. Mówi się, że w latach 60. doszło do romansu między nim a księżną Aleksandrą z Kentu. Miał również spotykać się ze starszą od siebie aktorką Merkle Oberon. Książę korzystał z życia na każdym kroku, gdy Elżbieta II musiała pilnować dobrego wizerunku Korony.

Niektórzy twierdzą również, że królowa kilkukrotnie miała stany depresyjne. Były one związane z szalonym życiem męża. To spowodowało, że do Elżbiety cały czas dochodziły informacje o romansach, zdradach czy zabawach męża ze swoimi kolegami. Jednym z nich był Mike Parker, z którym spędzał najwięcej czasu.

Mimo wszystko, udało jej się jednak przejść przez trudny okres i uchronić rodzinę królewską przed skandalami z nią związanymi.

Przedstawiamy, jak naprawdę wyglądało małżeństwo królowej Elżbiety II oraz jej męża księcia Filipa.

Następna strona