Nie wyczesywała kota i doprowadziła go do tragicznego stanu. Zdjęcia przed i po otrzymaniu pomocy doprowadzają do łez

Kotek przed zabiegiem
YouTube/ iizcat
Reklama
Wstecz

1 z 6

Dalej

Kotek przed zabiegiem

Kot został znaleziony w przerażającym stanie przez ludzi z fundacji działającej na rzecz ratowania pokrzywdzonych zwierząt. Wyglądał po prostu tragicznie. Na zdjęciach doskonale widać, do jakiego stanu został doprowadzony przez niewłaściwą opiekę. Jego sierść była tak poplątana, że zamieniła się niemalże w dredy. Widać, że kot musiał nie być od bardzo dawna czesany, a o jego pielęgnacji zupełnie zapomniano. 

Kot należy do starszej kobiety, która choruje na Alzheimera. Trafiła do domu opieki, a jej kotka pozostała bez opiekuna. Nie miał się kto nią zajmować, a pozostawiona sama sobie najprawdopodobniej by nie przetrwała. Na szczęście znaleźli ją dobrzy ludzie, którzy nie chcieli pozostawić jej w takim stanie. 

Zabrali kotkę do weterynarza aby się nią profesjonalnie zajął i sprawdził, czy nic jej nie dolega. Na szczęście kotka okazała się zdrowa i silna. Jedyną nieprawidłowością była jej nieprawdopodobnie skołtuniona sierść. Oszacowano, że nie była czesana przez około 2 lata. Jej "dready" miały długość od 15 do 20 centymetrów długości. 

Na czas zabiegu pielęgnacyjnego kot musiał być pod wpływem środków uspokajających ze względu na wielki stres, jakim był cały proces doprowadzania jej do porządku. Obcięta, zaniedbana sierść ważyła ponad kilogram.

Po zabiegu widać, jakim pięknym jest kotem. Na szczęście los się do niej uśmiechnął i po zabiegu trafiła do dalekiego krewnego swojego poprzedniego właściciela. Teraz już ma dom, w którym dostanie taką opiekę, na jaką każdy zwierzak zasługuje. 

Kliknij "Następna Strona" żeby zobaczyć kolejne zdjęcie zaniedbanego kotka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Już 9,5 tys. Polaków musi zapłacić MILIONY!
  2. Legendarny milioner nie chciał płacić alimentów córce. Mówił, że nie jest jego, wyśmiewał ją i poniżał
  3. Kotlety schabowe z "niespodzianką" rozpieszczają podniebienia. Przepis jest niebywale łatwy 
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Największe piersi Polsatu znów na wolności. Gwiazda opala się topless, a fani szaleją na ten widok

źródło: newsner

Następna strona