Te kotki wyglądają jak małe, przyjazne kiciusie. Nic bardziej mylnego, są niebezpieczne, te rasy nie nadają się do domu

Kot
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Kot jest bardzo specyficznym zwierzakiem. Warto pamiętać o tym, że nie każda rasa jest gotowa na kontakt z człowiekiem. Wiele osób decyduje się na koty, mając nadzieję, że wniesie on do ich mieszkania dużo ciepła i pieszczot. Można się w tej kwestii jednak bardzo mocno pomylić. Niektóre rasy są bardzo niebezpieczne i zdecydowanie nie nadają się do domów. Przedstawiamy najbardziej niebezpieczne rasy, na które trzeba uważać.

Kot podobno chodzi własnymi ścieżkami, często bywa wyniosły i za nic ma ludzi. Czasami potrafi jednak obdarzyć człowieka zaufaniem i bardzo się do niego przywiązuje, mimo że nie zawsze jest w stanie to okazywać. Bywa, że jest wobec nas nawet bardziej przyjazny niż wobec przedstawicieli własnego gatunku. Nie jest to jednak reguła, która sprawdza się za każdym razem i przy każdej rasie. Bywają takie, które są niezwykle niebezpieczne, a posiadanie ich w domu to niemałe wyzwanie.

Kot, w przeciwieństwie do psa, nie tylko potrafi się dostosować, on także bardzo skutecznie wychowuje swoich opiekunów. Chyba każdy, kto mieszka z kotem pod jednym dachem, potwierdzi to bez namysłu. Przykładowo, jeśli kot mości się na właśnie czytanej gazecie, z pokorą przyjmujemy to jako słuszny wyrzut, że poświęcaliśmy uwagę jej, a nie jemu. Z kolei, gdy sadowi się nam na kolanach, jesteśmy niezwykle dumni z tego niewątpliwego wyróżnienia.

Czasami niestety spotykamy się z nieprzyjemną niespodzianką, jaką jest nagła niekontrolowana agresja ze strony naszego zwierzęcia. Jej poziom bezpośrednio zależy od rasy. Wiele z nich jest bardzo popularnych i często gości w naszych domach, możliwe, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że trzymamy pod dachem ukrytego potwora.

Kliknij "Następna Strona" aby poznać najbardziej niebezpieczne rasy kotów.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Prokuratura podała oficjalne przyczyny śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. To było do przewidzenia
2. 5 rzeczy, których para młoda pod żadnym pozorem nie powinna robić na swoim weselu. Nie wszystkie są tak oczywiste
3. Był przekonany, że w prezencie dostał od żony zegarek. Kiedy otworzył pudełko, zalał się łzami
 

Następna strona