Przenigdy nie karm tym swojego kota. 11 popularnych i ekstremalnie niebezpiecznych dla niego produktów żywnościowych

Kot
sciencefocus.com
Reklama
Wstecz

1 z 13

Dalej

Czego nie mogą jeść koty?

Kot, tak samo jak każde inne żywe stworzenie, powinno przestrzegać odpowiedniej diety. Istnieje lista zakazanych produktów, których te zwierzaki nie mogą jeść, bo ich spożycie mogłoby doprowadzić je do chorób lub nawet śmierci. Każdy właściciel powinien na to uważać.

Opiekunowie kotów, oprócz zadbania o podstawowe szczepienia, opiekę weterynaryjną w przypadku choroby czy dbania o ich bezpieczeństwo, odpowiadają także za dostarczanie im pokarmu. Prawidłowa dieta może wydłużyć im życie i przyczynić się do tego, że nie pojawią się u nich żadne choroby. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest to, co podajemy kociakom w miseczkach.

W diecie czworonogów najważniejszą zasadą jest, by nie dawać im ludzkiego pokarmu. Jedzenie przeznaczone dla ludzi zawiera składniki, które mogą być bardzo szkodliwe dla zwierząt. Dzielenie się ze zwierzakiem jedzeniem wbrew pozorom nie buduje bliższej relacji, a może doprowadzić do zmiany zachowania, którą później ciężko będzie odwrócić. 

Na liście produktów, które są nieodpowiednie dla kotów, znalazło się dużo pokarmów, jakie pozornie wydają się być nieszkodliwe. Jednak nic bardziej mylnego. Okazuje się, że niewielu właścicieli kociaków zdaje sobie sprawę, że karmiąc je w ten sposób może narazić je na śmierć. By uniknąć wpadek dotyczących żywienia kotów wystarczy przestrzegać zasad i nie podawać im 11 produktów, a kilka z nich jest prawdziwym zaskoczeniem.

źródło: kochamyzwierzaki

ZOBACZ TAKŻE:
1. Publiczność i widzowie wstrzymali oddech. Tak niebezpiecznego występu w "Mam talent" jeszcze nie było, drobny błąd mógł zakończyć się śmiercią
2. Właściciele przebrali swoje koty z okazji Halloween. Długo nie zobaczycie nic słodszego, 5 i 6 są przecudowne
3. Ręka kobiety tygodniami była pokryta rybią łuską. Lekarze ją ściągnęli i ich oczom ukazał się oszałamiający widok
 

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć produkt, którego nie może jeść kot.

Następna strona