14 najdroższych na świecie ras kotów. Niektóre są droższe niż luksusowe mieszkanie, a wyglądają naprawdę majestatycznie

Majestatyczny kot
Wikipedia/Jason Douglas
Reklama
Wstecz

1 z 16

Dalej

Kot cenniejszy niż samochód

Kot to obok psa najpopularniejsze zwierzę domowe. Dla większości osób obecność kotów w ich otoczeniu jest czymś naturalnym i powszechnym. Posiadanie tego zwierzaka nie jest wyznacznikiem bogactwa ani statusu społecznego. Istnieją jednak na świecie rasy, których przedstawiciele są niezwykle cenni. Oto lista 14 najdroższych ras kotów. 

Kot kojarzy wszystkim raczej z domowym pupilem, ewentualnie z dachowcem, który chadza własnymi drogami. Zwierzę ma być dla posiadaczy towarzyszem codzienności, którego obecność ożywia cały dom. Nie wszyscy jednak mają takie podejście do tego gatunku zwierząt. Są bowiem kolekcjonerzy, których miłość do swoich kocich przyjaciół często ściśle połączona jest z interesami. Stali bywalcy cyklicznych wystaw kotów coś o tym wiedzą. 

Dużo osób marzy o tym, żeby móc sobie pozwolić na posiadanie przedstawiciela najbardziej wyjątkowych odmian kotów. Niektóre rasy są bowiem niezwykle rzadkie a ich cechy charakterystyczne ewidentnie wyróżniają je na tle innych. Nazywanie się właścicielem takiego elitarnego pupila może się wiązać z ogromnym wydatkiem. Często cena za kota określonej rasy waha się pomiędzy kilkudziesięcioma tysiącami złotych. W takim rozrachunku wychodzi na to, że pupil jest w niektórych kręgach cenniejszy niż samochód czy mieszkanie. 

Trzeba być prawdziwym pasjonatem, żeby przeznaczyć na zwierzę aż tak astronomiczne kwoty. Często jest to przywilej zarezerwowany jedynie dla najbardziej majętnych członków społeczeństwa. Jak wiadomo, jeżeli już ktoś się na to zdecyduje musi również w odpowiedni sposób dbać o tych kocich arystokratów. Być może dla niektórych celebrytów posiadanie takiego wyjątkowego zwierzęcia jest również swojego rodzaju atrybutem czy podniesieniem pozycji w towarzystwie. 

Tak przedstawia się lista najdroższych ras kotów. Warto zwrócić uwagę na to, że każda z nich jest diametralnie różna, a zwierzęta charakteryzują się zupełnie odmiennymi cechami wyglądu i charakteru. Trzeba jednak przyznać, że każda z nich jest na swój sposób całkowicie wyjątkowa. Takich kotów nigdy nie zobaczycie na ulicy. Kocia elita przeznaczona jest do oglądania dla wybranych. Posiadanie takiego pupila wiąże się z wydatkiem, który wiele osób może zszokować. Zobaczcie sami zestawienie tych unikatów razem z ich cenami. 

Kliknij "Następna strona", żeby poznać pierwszą rasę. 

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  2. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  3. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następna strona