12 niepozornych objawów świadczących, że natychmiast musisz zabrać kota do weterynarza. W ten sposób możesz uratować mu zdrowie, a nawet życie

Niepokojące objawy
Unsplash/ Joey Yu
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Niepokojące objawy

Kot zawsze spada na cztery łapy, ma także 9 żyć - popularne powiedzenia świadczą, że koty zawsze wychodzą obronną ręką z każdej opresji. Jednak nie warto ryzykować ich weryfikacji w prawdziwym życiu. Jeżeli nasz zwierzak zachowuje się w nietypowy sposób, zawsze lepiej odwiedzić weterynarza, niż zareagować za późno.

Decyzja o zabraniu zwierzaka do weterynarza nie jest łatwa - właściciele nie chcą panikować, mając też świadomość, że wizyta w gabinecie jest dla pupila dodatkowym stresem. Poza tym często objawy chorób nie zawsze wyglądają groźnie. Może wydawać się, że kot śpi, bo jest leniwym śpiochem, rzeczywistym odpowiednikiem Garfielda, podczas gdy nadmierna senność może być objawem schorzenia.

Niestety zwierzaki nie mogą opowiedzieć właścicielowi, że coś im dolega. Oczywiście starają się wysłać sygnały swoim zachowaniem, lecz nie zawsze jest ono właściwie odczytywane. Dlatego tak ważna jest uważna obserwacja swojego pupila. Gdy poznamy jego nawyki i charakter, łatwiej będzie dostrzec wszelkie odstępstwa od normy. Pozwoli to na szybszą reakcję, jeśli będzie ona potrzebna.

Istnieje kilka niepozornych objawów, które mogą świadczyć o poważnych chorobach. Warto mieć ich świadomość, by mądrze ocenić, czy z kotem wszystko jest w porządku. Jeżeli zaczyna więcej pić albo znika na całe dnie, choć wcześniej nie odstępował cie na krok - lepiej nie zwlekać. Więcej korzyści przyniesie kontrolna wizyta u weterynarza, niż zignorowanie objawów. W przypadku niejednej choroby ważny jest bowiem moment diagnozy. 

Na co więc zwracać uwagę? Istnieje kilka objawów, które mogą wydawać się błahe, lecz których nie powinno się lekceważyć. Jeżeli zauważymy, że któreś z tych zachowań występują u naszego zwierzaka, lepiej dmuchać na zimne i zapobiegawczo odwiedzić weterynarza.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć pierwszy objaw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciasto na pierogi wg przepisu Magdy Gessler to niebo w gębie. Już zawsze będziecie z niego korzystać
  2. Nie wiedziała, że tego dnia w przedszkolu zamontowali kamery. Wystarczyło 30 min nagrywania i pilnie wezwano policję
  3. W telefonie chłopaka przeczytała SMS i jej świat się zawalił. Nagle w amoku zrobiła coś strasznego

Następna strona