Zdjęcia po lewej przerażają, a po prawej są niesamowite. Chodzi o skrzywdzone psy i koty

Kot
.
Reklama
Wstecz

1 z 15

Dalej

Adopcje zwierząt

Kot, pies, a czasem nawet królik - takie zwierzęta każdego dnia przybywają do schroniska, by za kratami w boksach czekać, aż ktoś w końcu da im szansę na nowy dom. Zwierzaki często całe swoje życie spędzają niezauważone w schroniskach, a nawet w nich umierają. 

Schroniska nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie pękają w szwach. Bezdomnych zwierząt z roku na rok przybywa. Rozmnażanie psów i kotów w celach sprzedaży, czy brak nieprzeprowadzanie zabiegów kastracyjnych i sterylizacyjnych to najczęstsze powody przepełnionych schronisk. 

Mieszkańcy schroniskowych boksów bardzo często mają kontakt z człowiekiem jedynie raz w tygodniu. W tych momentach psiaki skaczą z radości i są przepełnione energią widoczną na spacerach. Koty pozostawione na długi czas same szybciej dziczeją. Ich socjalizacja staje się o wiele trudniejsza, jeśli codziennie przynajmniej przez chwilę nie przebywają z człowiekiem. 

Panuje błędne przekonanie, że zwierzęta ze schronisk są gorsze i trudne w wychowaniu. Nie zawsze jednak pochodzą domów, gdzie były maltretowane czy doświadczyły wielu ciężkich chwil. Czasami ich los został odmieniony przez śmierć właściciela. Niezależnie od powodów, dla których znalazły się w schronisku, zasługują na miłość. 

Adopcja psiaków i kotów to najlepsze, co można dla nich zrobić. Wystarczy podarować im odrobinę miłości i zainteresowania, by sprawić, że ich życie zmieni się nie do poznania. W galerii znalazły się zdjęcia z "przed" i "po" adopcji, widać na nich, jak bardzo zmieniły się zwierzęta, które dostały drugą szansę. 

źródło: jestpozytywnie

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć kolejnych kocich i psich szczęściarzy. 

ZOBACZ TAKŻE:
1. 10 ras psów, które lepiej trzymać z daleka od dzieci. Nie nadają się dla rodzin, skutki mogą być opłakane
2. Zdjęcia psa w żałobie rozdzierają serce. Widok, po którym długo nie można dojść do siebie
3. Pamiętacie wycieńczonego chłopca ze zdjęcia? Po adopcji już tak nie wygląda, powalające zdjęcia
4. Ich córeczkę uznano najpiękniejszą dziewczynką świata. Trudno oderwać od niej wzrok, ma hipnotyzującą urodę

Następna strona