Niewiarygodne, że są prawdziwe. 6 największych kotów na świecie, przy nich nawet psy są małe

Wielki kot
unsplash / Jacalyn Beales
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Kot może być ogromny

Kot może osiągać najróżniejsze rozmiary. Niektóre z przedstawicieli tego gatunku mogą mieć naprawdę rekordowe gabaryty. I mowa tu o znanych wszystkim kotach domowych, a nie dzikich zwierzętach, takich jak np. lwy, tygrysy czy pumy.

Przeciętna waga jaką posiada kot domowy to od 3 do 5 kilogramów. Część z nich osiąga jednak rozmiary, jakich nie powstydziłby się nawet pies. Winne temu przede wszystkim geny, które uległy zmianie poprzez hodowlę lub naturalną ewolucję. Kot o ponadprzeciętnych rozmiarach to prawdziwa rzadkość, która od razu przykuwa wzrok. Jednak należy pamiętać, że dla zwierzaków nie jest to rzecz zdrowa. Z uwagi na większą masę mogą cierpieć na różne przypadłości, które zagrażają ich życiu. 

Rekordziści z naszej listy są znacznie więksi niż przeciętny kot. Mało tego, są więksi niż niektóre z psów. Długość powyżej jednego metra i kilkanaście kilogramów wagi robią spore wrażenie. Już teraz możecie poznać największe domowe koty na Ziemi. 

Przejdź dalej, aby poznać kocich rekordzistów wagi ciężkiej.

Zobacz także:

  1. Niania dowiedziała się, że jej podopieczna jest ciężko chora. Zareagowała w niewiarygodny sposób, łzy same lecą z oczu
  2. 8-letni synek napisał list do zmarłej mamy. Ostatnie zdanie z każdego wyciśnie łzy
  3. Mąż zgubił obrączkę ślubną 15 lat temu. Gdy jego żona umarła stała się niewyobrażalna rzecz

Źródło: Wamiz

Następna strona