Kot czy pies, które zwierzę warto mieć w domu? Porównanie rozwiąże problem raz na zawsze

Kot
Pixabay
Wstecz

1 z 8

Dalej

Kot i pies mają co prawda wiele wspólnego, nie da się jednak ukryć, że różnice pomiędzy tymi dwoma zwierzakami również są ogromne. Jeśli zastanawiasz się, które zwierzątko wybrać do swojego domu, koniecznie zagłęb się w to, czym się różnią i przemyśl, który zwierzak będzie lepszy dla ciebie. Każdy z nich to mnóstwo obowiązków, których nie da się w żaden sposób przeskoczyć. Dlatego zanim przygarniesz zwierzaka, przemyśl to kilka razy.

Kot czy pies? Jest to jedno z najczęściej zadawanych sobie pytań przez osoby, które decydują się na posiadanie zwierzaka domowego. Co prawda można mieć i jedno i drugie, ale należy liczyć się z obowiązkami, jakie się wiążą z posiadaniem dwóch czworonogów.

Każde z nich ma inne usposobienie i cechy charakteru. Koty są dużo bardziej leniwe, a psy potrzebują więcej aktywności fizycznej. Oczywiście każda rasa ma swoje przyzwyczajenia i wymagania, jednak warto zastanowić się nad tym, czy podołasz opiece i będziesz w stanie poświęcić się zwierzakowi w stu procentach.

Wiele czynników składa się na to, na jakie zwierzątko możesz sobie pozwolić. Wśród nich znajduje się mnóstwo rzeczy, takich jak na przykład mieszkanie, jakim dysponujesz, ilość czasu spędzana w domu i poza nim, tryb życia i wiele innych, które również odgrywają bardzo ważną rolę.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy najważniejsze różnice pomiędzy psem a kotem, które zdecydowanie ułatwią ci one podjęcie ostatecznej decyzji.

Kliknij Następna Strona, żeby sprawdzić.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Są kompromitujące, 26 niesmacznych nawyków! Kobiety nigdy się do nich nie przyznają
2. Po 7 niepokojących sygnałach od razu widać, że dorastałeś w toksycznej rodzinie
3. Dla niej emerytura wcale nie oznacza końca szaleństwa. Ta 91-latka skradła serca internautów, ma więcej wigoru niż niejeden 20-lateK
4. Życie z babcią to nuda czy czyste szaleństwo? 11 staruszek jest tak szalonych i niewiarygodnych, że klapki spadają z nóg
 

Następna strona