Świat oszalał na punkcie tych kociaków. Kosztują fortunę, ale wyrastają z nich niebywałe zwierzaki

Kot nietypowa sierść
Instagram
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Świat oszalał na punkcie tych kociaków. Kosztują fortunę, ale wyrastają z nich niebywałe zwierzaki

Ten kot potrafi zrobić niemałe wrażenie. Wyróżnia się wyjątkowo nietypową sierścią, którą ciężko spotkać u jakiegokolwiek innego z gatunku kotowatych. Trzeba zapłacić za nie prawdziwą fortunę, ale warto, bo żadne inne zwierzę tak nie wygląda.

Kot rasy Selkirk Rex do niedawna nie był zbyt popularny. Jednak w dobie internetu i mediów społecznościowych, gdzie dostęp do informacji jest znacznie łatwiejszy, do tej pory mało znana rasa stała się niezwykle popularna, a ich zdjęcia na Instagramie zaczęły szybko podbijać portale społecznościowe.

Geneza Selkirk Rex sięga USA i późnych lat 80. Tę rasę wyróżnia nietypowa sierść, która swoją fakturą przypomina owcze futro. Z taką kręconą sierścią zwierzaki już się rodzą, ale w pełni widać ją dopiero po około 8 miesiącach. Kolor futra jest różny, najczęściej zgadza się z kolorem oczu zwierzaka. Dorosłe osobniki osiągają wagę od 4 do 5 kilogramów.

O dziwo, te koty nie wymagają jakieś szczególnej pielęgnacji - wystarczy raz na tydzień je czesać oraz co jakiś czas kąpać. Raz na jakiś czas można im przemywać uszy, choć nie można przesadzić z częstotliwością ze względu na ryzyko infekcji. Ponadto to długowieczna rasa. Kot rasy Selkirk Rex jest z reguły bardzo odporny na choroby i przeciętnie przeżywa od 15 do 18 lat.

Charakter tych kotów nie jest trudny nawet dla początkujących. To spokojne zwierzęta, które bardzo przywiązują się do właściciela. Kot rasy Selkirk Rex potrafi przez długie godziny leżeć ze swoim opiekunem, czy z innymi zwierzętami w domu. Nie ma też zastrzeżeń do dzieci.

Problemem może się okazać cena, która jest dosyć zaporowa. Chcąc kupić kota tej rasy, trzeba liczyć się z kwotą wysokości od 2.500 do 5.000 złotych. Jeśli chcemy takowego przygarnąć, musimy znaleźć godną zaufania hodowlę. Sprzedawca nie może wydać nam kota, która ma mniej niż dwa miesiące, gdyż nie powinno się tak szybko rozdzielać kociąt od ich mamy.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć zdjęcia pokazujące, na jakie niebywałe zwierzaki wyrastają te słodkie kocięta.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Mężczyzna miał dość swojego brzydkiego ogródka. Własnymi rękami za grosze zmienił go tak, że wszyscy aż oniemieli
2. Pozycja w jakiej najczęściej śpi Twój pies, zdradza, co myśli i czuje zwierzak. Będziecie zdumieni
3. 20 gwiazd, które zmarły w porażających okolicznościach. Znany polski aktor został brutalnie zamordowany przez zazdrosnego męża

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu