Kiedy wzięli kota, był malutką puchatą kuleczką. Ale po czasie przekonali się, co z niego za zwierzę, oszałamiające zdjęcia

Kot wyrósł na wielkiego
Instagram/lotus_the_mainecoon
Wstecz

1 z 11

Dalej

Jak wzięli kota, był malutką puchatą kuleczką. Ale po czasie przekonali się, co z niego za zwierzę, oszałamiające zdjęcia

Kot tej kobiety, kiedy był jeszcze małym kociakiem, wyglądał bardzo niepozornie. Długa sierść i niewielka postura nie wskazywały, że zwierzak wyrośnie do tak zaskakujących rozmiarów. Okazuje się, że to charakterystyczna cecha tej rasy.

Kot rasy maine coon potrafi zaskoczyć swoimi rozmiarami. Wśród kotów domowych to właśnie zwierzaki tego gatunku osiągają największe rozmiary. Pochodzą z Ameryki Północnej, ze stanu Maine (stąd też ich nazwa) i są oficjalnymi "maskotkami" tego regionu Stanów Zjednoczonych.

Męskie osobniki maine coon potrafią osiągnąć wagę nawet od 5 do 8 kilogramów w zależności od płci. Z reguły to jednak kotki ważą mniej. Te zwierzaki są również niezwykle długie, bo gdy się rozciągną, mogą sięgać nawet jednego metra. Niewątpliwie przerastają więc niejednego psa.

To zwierzaki, które świetnie się odnajdują na łonie natury, dobrze polują też na mniejsze ptactwo oraz gryzonie. Ponadto są bardzo towarzyskie i szybko przywiązują się do człowieka. W domu nie odstępują go na krok i nie lubią spędzać czasu samotnie.

Jednym ze zwierzaków tej rasy jest kot wabiący się Lotus, który szybko stał się gwiazdą Instagrama. Właścicielka była zachwycona, kiedy małe i niepozorne kocię wyrosło na ogromnego kocisko. Długowłosy kot wygląda naprawdę imponująco, a do zachwytów nad nim dołączyli internauci.

Na profilu Instagramowym Lotusa pojawiło się już ponad 650 zdjęć, a obserwuje go 252 tysięcy internautów. Najnowsze zdjęcia zwierzak zgarniają tysiące polubień, a oprócz samego kota rasy maine coon pojawiają się inne zwierzaki, z którymi styczność ma właścicielka.

Więcej na temat tego niesamowitego kota na następnej stronie galerii.

Źródło: Newsner

  1. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  2. Małgorzata Socha przeszła samą siebie. Pokazała się w takiej stylizacji, że aż miękną kolana
  3. Roksana Węgiel, po raz pierwszy przyzwoicie ubrana, zaśpiewała hit wszechczasów. Publiczność wstrzymała oddech
Następna strona