9 produktów, które działają lepiej niż drogie kosmetyki. Każdy z nich znajdziesz w kuchni!

kosmetyki
Pixabay.com/dungthuyvunguyen
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Kosmetyki, których używamy na co dzień, mają w składzie wiele niezrozumiałych składników. Bardzo często są to chemiczne zamienniki naturalnych substancji, które z powodzeniem znajdziemy w naszej spiżarni, sklepie czy nawet podczas spaceru na polanie. Wiele z nich to niepozorne produkty, których nigdy nie posądzilibyśmy o zbawienne działanie dla naszego organizmu. Jak się okazuje, każdy składnik chemicznych, kupnych kosmetyków możemy zamienić tym naturalnym. Czasem wystarczy tylko sięgnąć do lodówki. Przedstawiamy 9 produktów, które działają lepiej niż drogie kosmetyki. 

Kosmetyki to nieodłączny element zakupów każdej kobiety. Panie nigdy nie odmówią sobie kilku chwil przy półkach z produktami do pielęgnacji ciała. Nic dziwnego, że płeć piękna robi wszystko, żeby zadbać o zdrowie naszego organizmu, zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. Bardzo często wydajemy krocie na drogie kosmetyki, które oferują cuda, a jak się później okazuje, na rynku znajdziemy tańsze zamienniki. Wtedy powstaje dylemat, bo te tańsze produkty oferują w składzie niezrozumiałe substancje, co powoduje niepewność. Przecież nie warto wydawać kilkuset złotych na garstkę kremów, jeśli za połowę tej ceny kupimy więcej tańszych alternatyw. Wtedy jednak zaczyna nas odrzucać fakt tych nieznanych, chemicznych substancji. Z pomocą przychodzą domowe alternatywy dla najpotrzebniejszych kosmetyków.

Wiele blogerek i influencerek modowych, które zaczynały od promowania najdroższych i najbardziej topowych kosmetyków, zaczyna się powoli przekonywać do domowych alternatyw, czym chętnie chwalą się w swoich mediach. Powoli, to co domowe, dla wielu staje się jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o kosmetyki. Jedyny minus jest taki, że domowe produkty jesteśmy zmuszeni wytworzyć sami, przez co tracimy cenny czas, który moglibyśmy spożytkować inaczej. Dla niektórych nie będzie to problem, ale dla tych zabieganych może się to okazać sporym wyrzeczeniem. Przy każdym domowym specyfiku musimy się nieco namęczyć, ale czego nie robi się dla urody. Wspólnie z redakcją Pikio.pl zebraliśmy 9 produktów, które znajdziecie w swoim domu lub w dyskoncie. Niektóre z nich możemy znaleźć nawet podczas spaceru do pobliskiego parku!

Kliknij "Następna strona"

Następna strona