Co dzieje się z nami po śmierci? 13 teorii, które wbiją was w ziemię

Kościół
Pxhere.com
Wstecz

1 z 15

Dalej

Kościół przekonuje nas, że po śmierci trafimy w jedno z trzech miejsc. Są nimi niebo, jeśli żyliśmy zgodnie z nauką Kościoła, piekło jeśli byliśmy grzesznikami lub czyśćca, jeśli musimy odpokutować mniejsze winy. Na świecie jest niezliczona ilość teorii na temat tego, co się dzieje z nami po śmierci. Czy są jakieś dowody na reinkarnację? Czy istnieje możliwość, że żyjemy w matriksie? Przedstawiamy 13 wstrząsających teorii na to, jak wygląda życie pośmiertne.

Kościół od lat przekonuje katolicką społeczność o swoich racjach dotyczących życia pośmiertnego. Według wierzeń biblijnych po śmierci czeka nas jeden z trzech scenariuszy. Jeśli byliśmy za życia dobrymi ludźmi bez skazy, trafimy do nieba, gdzie będziemy żyć wiecznie. Jeśli popełniliśmy kilka grzechów, które nie były ciężkie, trafimy do czyśćca, gdzie będziemy musieli odpokutować za nasze złe występki, po czym trafimy do nieba. Jeśli byliśmy za życia złymi ludźmi, którzy czynili samo zło, trafimy do piekła, gdzie przez wieczność będziemy surowo karani za nasze grzechy.

Kościół to instytucja, która ma za zadanie nauczać ludzi moralności i życia w zgodzie z naukami Biblii. Nie jest jednak jedynym źródłem wiedzy na temat tego, co się dzieje z nami po śmierci. Informacji na ten temat jest cała masa w każdej kulturze i religii, kwestią jest zdecydować się na jedną z teorii i wierzyć w nią do końca naszych dni. Jest to duży problem, zwłaszcza dla osób, które nie ograniczają w swoich poglądach do jednego źródła.

To, co czeka nas po śmierci to kwestia sporna. Wielu naukowców próbowało zgłębić ten temat, aby dać jednoznaczną odpowiedź. Niestety, obecnie nie dysponujemy wystarczającą wiedzą na tematy związane z właściwościami ludzkiej świadomości, lub jak niektóre religie ją nazywają - duszy. Wielu przypisuje naszym myślom szczególną wartość w istnieniu wszechświata, sugerując się zasadą zachowania cząstek elementarnych - żadna energia we wszechświecie nie ginie, zatem powstaje pytanie, co się po śmierci dzieje z naszą świadomością? To spędza sen z powiek naukowców na całym świecie. Jak wygląda życie pośmiertne? Oto 13 wstrząsających teorii na to, co się dzieje z nami po śmierci.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona