10 najważniejszych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Trzeba je znać, aby uniknąć kary pieniężnej

Koronawirus w Polsce
YouTube Onet News
Wstecz

1 z 11

Dalej

1.

Koronawirus w Polsce zmusił rządzących do wprowadzenia wielu zmian w przepisach. Ograniczono obywatelom wiele aktywności, jednak na dzisiejszej konferencji Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu obostrzeń oraz o nowych decyzjach podjętych przez rząd.

Dotyczą one bardzo ważnych kwestii, takich jak egzaminy państwowe czy działanie sklepów. Epidemia postawiła nas wszystkich w ciężkiej sytuacji, a ilość docierających informacji powoduje, że można się pogubić w tym co wolno, a w tym co może narazić nas na otrzymanie mandatu od stróżów prawa.

Najbardziej ogólnym zakazem, który nie dotyczy nas aż tak bezpośrednio i lokalnie jest fakt, że nadal zamknięte pozostaną granice państwa. Ograniczenie to dotyczy przekraczania granic RP przez cudzoziemców. Obywatele RP, dyplomaci, czy osoby posiadające Kartę Polaka mogą bez przeszkód to robić, muszą jednak liczyć się z kontrolami oraz postojem na przejściach granicznych. Obostrzenie to jak na razie obowiązuje do 3 maja 2020r. 

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się więcej.

Zobacz także:

  1. Rówieśnicy bezlitośnie wyśmiewali jej wygląd. Po 8 latach nie mogli jej rozpoznać, zmieniła się nie do poznania
  2. Nawet na małym balkonie w bloku też możesz zrobić ogródek jak z bajki. 4 proste i tanie sposoby
  3. Pokochaliśmy ją za "Rodzinę zastępczą", nagle zniknęła. Pokazała, w jakich warunkach mieszka, zdjęcia powalają na kolana
  4. Wszyscy je jemy w błogiej nieświadomości. 15 pokarmów, które są silnie szkodliwe dla zdrowia

Źródło: Wprost

Następna strona