Kora zastąpiona aktorką "Klanu". Zdjęcia artystki mogą zadziwić fanów

Ex-Maanam
Instagram.com/@gibkarola
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Kora przegrała walkę z chorobą nowotworową 28 lipca 2018 roku. Po ponad sześciu miesiącach od jej śmierci zespół Maanam poinformował o zakończeniu poszukiwań następczyni legendarnej wokalistki. Kim jest nowa piosenkarka? Czy będzie w stanie zastąpić Olgę Sipowicz?

Kora zmarła kilka miesięcy temu, ale jej najbliżsi i fani nadal nie mogą się otrząsnąć. Olga Sipowicz zapisała się w historii polskiego rocka jako wybitna wokalistka zespołu Maanam w latach 1976-2008. Od lat 80. była jedną z najważniejszych i najpopularniejszych przedstawicielek polskiej muzyki rockowej. Niestety, przez wiele lat cierpiała na długotrwałe bóle brzucha. Dopiero w 2013 roku zdiagnozowano u niej rozsianego już raka jajnika z przerzutami do otrzewnej. Artystka przeszła wszystkie etapy leczenia i chemioterapię. W 2016 roku doszło do remisji choroby. Ostatecznie Kora zmarła w lipcu 2018 roku. Rzesze jej fanów pogrążyły się w żałobie. Wiadomość o jej śmierci była prawdziwym szokiem dla całego kraju.

Kora na zawsze pozostanie w naszej pamięci, dlatego też byli muzycy Maanamu nie chcą rezygnować z grania. Okazało się, że wybrano już następczynię byłej liderki zespołu.

- Prawie pół roku po odejściu Kory i po kilku rozmowach z Rysiem doszliśmy do porozumienia: muzycy nie będą używać nazwy Złoty Maanam a ja jako osoba, która na prośbę Kory i Marka Jackowskiego zarejestrowała dwadzieścia lat temu nazwę Maanam w Urzędzie Patentowym udzielę im zgody na używanie bardziej adekwatnej nazwy Ex-Maanam - napisał na Facebooku Kamil Sipowicz.

Legendarna formacja wraca na salony. Kim jest nowa frontmenka Maanamu? To 32-letnia Karolina Gibki, znana nie tylko w świecie muzyki, ale również kojarzona z epizodycznych ról w serialach takich jak „Klan”, „Pierwsza miłość” i „M jak miłość”. Ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. S.Wyspiańskiego we Wrocławiu. Dlaczego członkowie zespołu wybrali właśnie ją?

- Zauroczyła nas swoją urodą, talentem, osobowością, ale przede wszystkim bijącą od niej pozytywną energią - napisali członkowie exMaanam na swoim profilu.

Kobieta jest na tyle utalentowana wokalnie i aktorsko, że zagrała Korę w spektaklu muzycznym Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie "Bądź taka, nie bądź taka". Jak widać, rolę odegrała na tyle wzorcowo, że "kupili" ją nawet sami muzycy tego zespołu. W naszej galerii przedstawiamy fakty na temat nowej wokalistki i zdjęcia, które opublikowała w sieci.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona