Kora i jej ostatnie chwile. Relacje bliskich wzruszają do łez!

Kora przed śmiercią
Youtube.com/biuroliterackie @endphp
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Kora zmarła 9 miesięcy temu po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Śmierć legendy polskiego rocka wstrząsnęła całym krajem. Bliscy i przyjaciele wokalistki do teraz nie mogą pogodzić się z jej odejściem. W ostatnim czasie media obiegły ich wzruszające relacje z ostatnich chwil życia artystki. W naszej galerii zebraliśmy ich wypowiedzi, które budzą największe emocje.

Olga Sipowicz, znana większości Polaków pod pseudonimem Kora, była nie tylko wyjątkowo utalentowaną artystką, ale i niezwykłą osobowością. Jako wokalistka kultowego Maanamu dała nam takie niezapomniane przeboje jak “Krakowski spleen”, “Cykady na cykladach” czy “Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech”.

W ostatnich latach mogliśmy ją oglądać w kultowym show telewizji Polsat pt. “Must be the music. Po prostu muzyka”. Na jej opinie na temat uczestników widzowie czekali z niecierpliwością, ponieważ nikt nie potrafił lepiej niż ona ocenić ich muzycznych występów. Należy zaznaczyć, że zachowywała przy tym rzadko dziś spotykany wysoki poziom kultury osobistej i poszanowania dla mniej doświadczonych wykonawców.

Kora walczyła z chorobą od wielu lat. Rak jajnika został zdiagnozowany u niej w 2013 r., mimo że wokalistka odczuwała jego objawy dużo wcześniej. Dopiero skierowanie na odpowiednie badania pozwoliło jej odpowiednio zidentyfikować zagrożenie.

-Robiłam testy BRC1 i BRC2, a potem lekarz mi powiedział: "To choroba śmiertelna” - wspominała później w wywiadzie dla magazynu "Pani".

Jedna z największych gwiazd polskiego rocka przyjęła informację o chorobie, zachowując zimną krew. Przeszła trzy operacje, leczyła się przy pomocy Olaparibu, drogiego medykamentu, który jeszcze do niedawna nie był w ogóle refundowany w naszym kraju. Dla kobiet z identycznym problemem stała się wzorem do naśladowania.

Niestety, pomimo starań artystki i jej bliskich, nie udało się ostatecznie powstrzymać rozwoju choroby. Kora zmarła pod koniec lipca ub.r. w swoim domu w Bliżowie. W jej ostatnich chwilach towarzyszyli jej jej rodzina oraz najbliżsi przyjaciele. W ostatnich miesiącach w mediach pojawiły się ich relacje z tego wyjątkowo trudnego dla nich czasu. W naszej galerii zebraliśmy najbardziej wzruszające wspomnienia.

Kliknij “Następna strona”.

Następna strona