Wzruszające zdjęcia młodej Kory rozrywają serce. Będziecie wstrząśnięci

kora
Facebook.com/KORA
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Kora, odchodząc z tego świata, zabrała ze sobą ogromną historię, którą tworzyła przez 67 lat swojego życia. Pamięć o niej będzie żywa przez jeszcze długi czas. Artystka zmarła na raka, swoją śmiercią pogrążyła w żałobie cały kraj. Znaleźliśmy jej zdjęcia z młodości, które mogą Wami wstrząsnąć.

- Mój nowotwór jest w tak zaawansowanym stanie, że każdy rok, ba, każdy miesiąc to wieczność – opowiadała na początku 2017 roku. Pomimo chemioterapii, która wyniszczyła jej organizm i doprowadziła do utraty głosu, artystka się nie poddawała. Dzielnie walczyła do ostatnich dni swojego życia.

Kora, a właściwie Olga Aleksandra Sipowicz, urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Pochodziła z ubogiego domu, była piątym i najmłodszym dzieckiem Marcina i Emilii Ostrowskich. Mama piosenkarki zachorowała na gruźlicę, gdy ta miała 4 lata. Ze względu na ciężką sytuację materialną w domu, artystka trafiła do domu dziecka prowadzonego przez siostry Prezentki w Jordanowie. Spędziła tam 5 lat, do momentu ukończenia II klasy szkoły podstawowej. Do rodzinnego domu wróciła zaraz po śmierci ojca.

Zadebiutowała jako wokalistka w 1975 roku w zespole utworzonym przez Marka Jackowskiego, który początkowo nosił nazwę M-a-M. Pod koniec lat 70. zespół zaczął grać rocka, Kora została jego główną wokalistką. Od 1980 roku była jednym z najważniejszych i najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Kora przyznała, że od końca lat 90. odczuwała ból brzucha i pod tym kątem była niejednokrotnie diagnozowana. Przeszła kilka operacji i kursów chemioterapii. W 2016 roku choroba powróciła. W związku z wysoką ceną leczenia zwróciła się o pomoc finansową do fanów. Później sprzedała dom.

Piosenkarka zmarła 28 lipca 2018 roku w domu rodzinnym w Bliżowie. Otoczona bliskimi i rodziną. To była ogromna strata dla wszystkich Polaków. Została pochowana 8 sierpnia na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W ten dzień w żałobie pogrążył się cały kraj. Razem z redakcją Pikio znaleźliśmy kilka jej zdjęć z młodości. Jednogłośnie stwierdzamy, że była piękną kobietą o szlachetnej urodzie. 

Kliknij "Następna Strona". 

Następna strona