Kora i jej prywatne koszmary. Wstrząsające fakty z jej życia ujrzały światło dzienne

Autor Weronika Szatkowska - 8 Listopada 2018

Kora, właściwie Olga Sipowicz, przez większość lat znana jako Olga Jackowska, z pewnością zapisała się w historii polskiej muzyki. Jej ogromny talent pisarski, wokalny i kompozytorski skradł serca wielu Polaków. Jednak to, co przeszła w dzieciństwie, to istny koszmar. Przedstawiamy wstrząsające fakty z jej życia.

Wszechstronnie utalentowana, miała za sobą nawet epizod pracy jako psychoterapeutka w Klinice Psychiatrii Dziecięcej w Krakowie. Od lat 80. była jedną z najważniejszych i najpopularniejszych przedstawicielek polskiego rocka. Przez wiele lat była związana z zespołem Maanam, a ich utwory są lubiane do dziś. Życie artystki nie było usłane różami, a droga do sławy była ciężka i mozolna.

Miała za sobą nieudane małżeństwo z Markiem Jackowskim, którego poznała zaraz po maturze. Z Kamilem Sipowiczem żyła przeszło 40 lat, zanim go poślubiła. To choroba była impulsem, by stanąć z nim przy ślubnym kobiercu.

Broniła swoich ideałów, kochała przyrodę i zwierzęta. Jednak obrazy z przeszłości spędzały jej sen z oczu. Teksty Kory owiane są cierpieniem i traumami. Nie lubiła o nich mówić. Rzadko kiedy wracała do dawnych lat w rozmowach z mediami. Udzieliła zaledwie kilku wywiadów, w których szczerze opowiedziała o tym, co przeszła. Wychodziła z założenia, że to wszystko, co ją spotkało, nie zabiło jej osobowości, a tylko ją wzmocniło. Anna Kubczak, siostra Kory, często wspominała, że żądza miłości artystki wynikała z dramatów, jakie przeżywała, gdy była jeszcze dzieckiem.

Olga Sipowicz zmarła 28 lipca w Bliżowie na nowotwór. Fakt ten wstrząsnął nie tylko jej fanami. Do tej pory ciężko jest pogodzić się z jej stratą. Ku uczczeniu jej pamięci, przy jej pochówku pojawiła się skrzynka, w której lądują listy jej słuchaczy i osób, dla których muzyka Maanamu była wyjątkowo ważna. Próby samobójcze, śmierć ojca, choroby matki, czy tułanie się po domach dziecka to tylko część jej doświadczeń. Oto wstrząsające sekrety przeszłości Kory.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News