Kora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!

Autor Patryk Stachera - 21 Grudnia 2018

Kora jest tylko jedną z wielu popularnych osób, które musieliśmy pożegnać w 2018 roku. Wśród zmarłych znaleźli się między innymi aktorzy, wokaliści, lekarze, piłkarze czy kapłani. Za oceanem żałobę narodową ogłoszono ostatnio po odejściu 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych, George'a H. W. Busha. Przyczynami śmierci znanych były najczęściej choroby, ale zdarzały się również samobójstwa. Przedstawiamy Wam sławne osoby, które, choć odeszły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Choroby należą zapewne do najczęstszych przyczyn śmierci wśród ludzi. Każdego roku w Polsce odnotowuje się około 370 tysięcy przypadków zgonów. Średnia długość życia mężczyzn wynosi 73 lat, a kobiet - 81. Raporty WHO wskazują, że mieszkańcy Europy każdego roku umierają nieco później. To prawdopodobnie zasługa stale rozwijającej się medycyny oraz większej ilości informacji dotyczących zdrowego trybu życia.

W XXI wieku choroby nowotworowe stały się jednym z głównych powodów zgonów w Polsce. W latach 90. nowotwory złośliwe stanowiły niecałe 20 proc. wszystkich zgonów. Wyniki badań GUS wykazały, że w roku 2015 było to już prawie 26 proc..

Główny Urząd Statystyczny informuje również, że choroby układu krążenia nadal są powodem wysokiej umieralności wśród kobiet. W 2015 r. dolegliwości z tym związane stanowiły ponad 50 proc. wszystkich zgonów w populacji pań. Natomiast wśród mężczyzn było to około 40 proc.

Mówi się, że odpowiednia dieta jest jednym z kluczowych elementów dłuższego życia. Poza tym, powinniśmy się częściej ruszać oraz robić regularne badania. Zdrowy tryb życia mógłby nam pomóc w uniknięciu niektórych chorób. Niestety, wiele z nich pojawia się bez względu na nasze działania.

Śmierć prędzej czy później dotknie każdego z nas. Sławne osoby (takie jak Kora, Wojciech Pokora lub Jolanta Szczypińska) wcale nie mają w życiu łatwiej, gdyż rozwoju niektórych dolegliwości nie da się powstrzymać. Nawet jeśli mają odpowiednie fundusze na leczenie, często przegrywają z groźnymi chorobami.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zmarło wielu wybitnych przedstawicieli świata polityki, rozrywki, mediów itp. Kora, Agnieszka Kotulanka, Jolanta Szczypińska to tylko niektóre nazwiska, które pożegnaliśmy w 2018 roku. Przypominamy sylwetki tych osób, które z pewnością pozostaną w naszych sercach.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News