Kora cierpiała na podstępną chorobę. Łatwo zlekceważyć jej objawy

Autor Weronika Szatkowska - 29 Listopada 2018

Jedna z najbardziej lubianych i cenionych polskich artystek zmarła w tym roku. Kora przegrała walkę z nowotworem złośliwym jajnika. Przez lata bagatelizowała objawy, a lekarze nie potrafili jej zdiagnozować. Oto pierwsze symptomy tej strasznej choroby.

Kora wiele lat toczyła walkę z chorobą. Okazuje się, że już w czasach PRL odczuwała bóle jajników. Myślała, że to przez trudne warunki, w których przychodziło jej załatwiać potrzeby fizjologiczne. Zdarzało się, że w okolicy nie było toalety, a członkowie zespołu musieli wychodzić na mróz. Joga, zdrowy tryb życia powodowały, że choroba podstępnie zajmowała jej organizm. Lekarze nie traktowali jej dolegliwości poważnie. Nawet gdy płaciła za prywatne badania, słyszała ze strony medyków, że cieszy się zdrowiem nastolatki.

Lekarz, który przez lata zajmował się jej zdrowiem, lekceważył wszystkie objawy i dolegliwości, jakie dokuczały piosenkarce. Nie zlecił jej odpowiednich badań. Leczono ją na żołądek. Z każdym dniem słabła, a ból nie dawał jej spać. Cierpienie było niewyobrażalne. Dopiero gdy Kora zmieniła lekarza, okazało się, że choroba jest w czwartym stadium. Zażywała ogromne ilości środków przeciwbólowych, odkąd tylko pamięta. Robiono z niej symulantkę, hipochondryczkę i osobę, która ma predyspozycje do wyolbrzymiania.

Rak jajnika to choroba, która zbiera żniwa co roku. Jest niezwykle groźna, podstępna i w większości przypadków śmiertelna. W Polsce na ten typ nowotworu choruje 3 tys. kobiet. Można na nią zachorować w każdym wieku. Często na początku nie daje żadnych objawów. Jeśli już się zaczną, to są bagatelizowane przez lekarzy i traktuje się je jako problemy gastryczne. Nic bardziej mylnego. Bez względu na to, co mówią lekarze, jeśli kobieta odczuwa choć część objawów, które zostały wymienione w naszej galerii, a ból spędza sen z powiek, należy wykonać gruntowne badania. Ta choroba jest niezwykle podstępna.

Czy można temu zapobiec? Razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy 8 pierwszych symptomów mogących wskazywać na raka jajnika.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News