Anna Lewandowska musiała korzystać z pomocy Caritasu, Kora była w sierocińcu. Gwiazdy, które zaznały BIEDY

Kora
Facebook/KORA
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Kora, Tadla, czy Lewandowska - to tylko kilka przykładów. Wiele ze współczesnych celebrytów i gwiazd musiało wywalczyć swoją pozycję, bardzo często zmagając się ze skrajnym ubóstwem oraz okropnymi warunkami bytowymi. Droga do sławy nie jest usłana różami, a początki bywają ciężkie. Wiedzą o tym giganty polskiej popkultury, szczególnie ci wychowani w poprzednim ustroju. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych przykładów takich historii.

Kora jak i wiele innych polskich gwiazd urodziła się i wychowała w epoce PRL-u, kiedy rodzicom dużo trudniej było zadbać o odpowiednie warunki dla dzieci. Niektórzy sławni i bogaci artyści przyznali, że w ich rodzinnych domach często brakowało ciepłej, bieżącej wody, światła, ogrzewania, czy nawet podstawowych sprzętów takich jak toaleta, czy piekarnik. Nie poddali się jednak i dziś cała Polska może ich podziwiać na ekranach kin i w domowym zaciszu na antenie różnych stacji telewizyjnych. 

Do rozwinięcia kariery w show-biznesie potrzeba czasem odrobiny najzwyklejszego szczęścia, o czym przekonała się Kora, której tragiczną historię poznało wielu Polaków. Artystka była najmłodszym, piątym dzieckiem w domu i gdy rodzice starali się wiązać koniec z końcem to ona odczuwała to najbardziej. Gwiazda jako ledwie kilkuletnie dziecko musiała przejść przez sierociniec, a następnie trafiła do rodziny zastępczej. Piosenkarka zdołała jednak przezwyciężyć okrutny los i na zawsze zapisać się złotymi zgłoskami w historii polskiej muzyki. Podobna historia przydarzyła się również wielu artystom innych dziedzin, którzy musieli stoczyć ciężką walkę o własne szczęście. Zdają sobie sprawę z tego, że bez odpowiednio silnej motywacji prawie niemożliwym jest wyjść z ubóstwa, a co dopiero zaistnieć na scenie i ekranach telewizorów w całym kraju.

Część gwiazd, tak jak Kora, zwierzyła się ze swojej przeszłości i opowiedziała o tym jak ich rodziców niegdyś nie było stać na nowe sukienki i lalki dla córek lub obiad, a nastoletnie dzieci często same musiały już na siebie zarabiać parając się najgorszymi zajęciami. Szczególnie w PRL-u wychowanie potomka było prawdziwym wyzwaniem, a artyści wywodzący się z tamtej epoki musieli wykazać się ogromną determinacją i odwagą, aby zaistnieć i wybić się na polskiej scenie popkulturowej. Wiele z tych historii jest niezwykle inspirujących i niewątpliwie nadaje się na scenariusz kinowego hitu.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się więcej o młodości Beaty Tadli, Kory i innych polskich sław.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Aktor "Rancza" miał tragiczny wypadek, ledwo uszedł z życiem. Fakty z jego życia wprawiają w osłupienie
2. Kim jest prawdziwa żona Paździocha z "Kiepskich"? Opadną wam szczęki, to prawdziwa seksbomba! [ZDJĘCIA]
3. W szkole byli nieukami, nie mają nawet matury. Dziś te nazwiska zna każdy

Następna strona