Masz konwalie w domu lub w ogrodzie? Lepiej trzymać się z daleka, lekarze ostrzegają

Autor Mateusz Sidorek - 30 Maja 2020

Większość z nas postrzega konwalie jako piękne i delikatne rośliny dekoracyjne o przyjemnym zapachu. Ozdabiają nie tylko nasze ogrody, ale bardzo często też służą jako dodatek kompletujący bukiety kwiatów - zwłaszcza te noszone przez dzieci podczas pierwszej komunii świętej. Chociaż ta roślina występująca w niemal każdym kraju Europy jest bardzo powszechna, trudno się przy niej nie zatrzymać, by chociaż na chwilę poczuć jej woń.

Konwalie są rośliną o bardzo interesującej budowie. Niektóre legendy głoszą, że te ich drobne białe kwiatki powstały z łez Matki Boskiej. Według innych podań są to łzy Ewy, która rozpaczała po tym, jak wraz z Adamem zostali wygnani z raju. To jednak tylko opowieści, natomiast niepodważalnym faktem jest to, że konwalie mogą być bardzo niebezpieczne, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Co sprawia, że konwalie mogą stanowić zagrożenie? Okazuje się, że ich delikatne i niepozornie wyglądające kwiaty skrywają coś szzcególnego. Dlatego lekarze oraz botanicy ostrzegają, aby obchodzić się z tymi roślinami ostrożnie i nie dopuszczać do nich małych dzieci. Dla maluchów kontakt z konwaliami w najgorszych przypadkach może skończyć się nawet śmiercią.

Konwalie i ich specyficzne działanie były już nawet wykorzystywane przez ludzi, którzy uciekali się do niehumanitarnych i niemoralnych czynów. Jak się już pewnie domyślacie, te rośliny są bardzo trujące. W następnych slajdach opowiemy wam o tym, jak wpływają na organizm oraz jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku zatrucia.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się, co grozi po tym, jak zjecie konwalie

Zobacz także:

  1. Była żona Wiśniewskiego wróciła, wszystko się wydało. Pikantne szczegóły niespodziewanie trafiły do mediów
  2. Wszyscy myśleli, że chłopiec uciekł z domu. Po 10 dniach policja odkryła porażającą prawdę
  3. Umył włosy po raz pierwszy od 10 lat. Widok zwala z nóg, zajrzał do zlewu i zamarł

Źródło: Gazeta Pomorska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News