Brak pomysłu na prezent komunijny? Oto 10 sprawdzonych rozwiązań

Autor Andżelika Wróblewska - 27 Maja 2019

Komunia to dzień, którego każde dziecko z niecierpliwością wyczekuje. Uroczystość kościelna od lat dzieciom kojarzy się głównie z atrakcyjnym podarunkiem od rodziców i najbliższych. Wybór odpowiedniego upominku przysparza zaproszonym gościom niemałe problemy. Większość dzieci w dzisiejszych czasach ma niemalże wszystko, wtedy jesteśmy zmuszeni do kombinacji. Zależy nam na tym, żeby kupiona przez nas rzecz nie wylądowała w kącie, jako bezużyteczna. Przedstawiamy 10 sprawdzonych rozwiązań, które zawsze są idealnym wyborem na prezent z tej okazji.

Komunia jest uroczystością katolicką, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują eucharystie, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba oraz wina. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.

Z roku na rok prezenty są coraz bardziej wymyślne, a dzieci, zamiast cieszyć się z przyjęcia sakramentu, cieszą się z drogich podarunków, jakie dostaną od swoich bliskich. Coraz modniejsze staje się również wręczanie koperty zamiast upominku, co jest bardzo wygodną opcją. Pozostają jednak osoby wierne tradycji, które chciałyby, żeby wręczona przez nich rzecz stanowiła jakąś pamiątkę.

Moda na prezenty zmienia się z roku na rok. Wybieramy również pomiędzy tradycyjną pamiątką z uroczystości a praktycznym upominkiem. Myślimy o tym, który prezent będzie „mądry” i „właściwy”. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać, żeby przedmiot podarowany na komunię był jak najlepiej dopasowany do charakteru i pasji dziecka.

Dzisiaj, kiedy rynek zalewa nas ofertami gadżetów i sprzętów elektronicznych, decyzja o tym, co kupić, jest coraz trudniejsza. Dobór prezentu zależy głównie od budżetu, jaki planujemy przeznaczyć na ten cel. Określając sobie na początku sumę, jaką dysponujemy, będzie nam łatwiej zacząć się rozglądać za wyborem idealnego upominku.

Wybór prezentów na Pierwszą Komunię Świętą może przyprawić o zawrót głowy, dlatego wyciągamy pomocną dłoń, przedstawiając 10 sprawdzonych rozwiązań, które zawsze zdadzą egzamin.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News