Kobiety powiedziały, co usłyszały po tym, jak zostały wykorzystane. Łzy wściekłości same lecą z oczu

Autor Monika Majko - 28 Kwietnia 2020

Kobieta nie może czuć się winna, jeśli zostanie wykorzystana seksualnie. Takie przesłanie propagują inicjatorzy akcji "To nie nasz wstyd", która ma na celu uświadomienie społeczeństwo problemu, z jakim borykają się skrzywdzone kobiety. Ofiary gwałtów podzieliły się słowami, które usłyszały od oprawców i bliskich. Nie da się powstrzymać wściekłości.

Z raportu o przemocy seksualnej Fundacji na Rzecz Równości i Emancypacji "Ster" wynika, że prawie 92 procent ofiar gwałtu nie zgłosiło przestępstwa na policji. Dane pochodzą z 2016 roku, ale temat gwałtu wciąż jest tematem tabu. Wiele kobiet wciąż wstydzi się mówić o tym, że zostały skrzywdzone. Ofiary mają również poczucie winy i zażenowania sytuacją, w której się znalazły. Akcja którą została opatrzona hasztagiem #ToNieNaszWstyd ma na celu uświadomienie społeczeństwa w kwestii przemocy seksualnej wobec kobiet. W ramach projektu skrzywdzone kobiety podzieliły się ze światem wstrząsającymi słowami, które usłyszały po gwałcie.

By poznać szczegóły akcji, kliknij "Następna Strona"

Zobacz także:

  1. W dzień są zwykłymi dziećmi, ale po zachodzie słońca dzieją się z nimi niebywałe rzeczy. Lekarze są bezradni
  2. Jurek Owsiak przekazał bardzo smutną wiadomość. Tysiące Polaków wstrzymały oddech
  3. Wszystko wyciekło dopiero po latach. Najbardziej porażający sekret "Czterech pancernych i psa", tak wygląda dzisiaj Szarik
  4. Kożuchowska bez przedniego zęba wyprawiła w ogrodzie niezwykłe urodziny. Zaproszone same gwiazdy

źródło: Papilot

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News