Od tych zdjęć może się zrobić gorąco. Tak zmieniały się kostiumy kąpielowe na przestrzeni lat, wcale nie współczesne najbardziej podnoszą ciśnienie

Autor Andżelika Wróblewska - 7 Listopada 2019

Kobieta zawsze zwraca uwagę na to, co akurat jest modne. Żadna z pań nie chciałaby się pokazać w niemodnej kreacji, zwłaszcza jeśli chodzi o kostiumy kąpielowe. Na przestrzeni lat trendy panujące na plaży zupełnie się zmieniały, jednak wszystkie bikini przyspieszały panom bicie serca. Niezależnie od tego, czy był to strój jedno- czy dwuczęściowy, na ich widok robiło się gorąco. Zobacz, jak ewoluował kostium kąpielowy przez kilka dekad.

Kobieta lubi wyglądać modnie i przykuwać uwagę swoim wyglądem. Niektóre panie uwielbiają mieć na sobie wzrok mężczyzn, dlatego też chętnie eksponują swoje ciała w strojach kąpielowych. Nie zawsze jednak tak było, ponieważ początkowo stroje były dość konserwatywne i zasłaniały niemal całą sylwetkę. Z biegiem lat jednak wszystko się zmieniło, a bikini zaczęło być coraz bardziej skąpe.

Pierwsze stroje kąpielowe dla kobiet pojawiły się w latach 40. XIX wieku. Na kostium składały się wtedy pantalony, początkowo długie, sięgające kostek, kilkanaście lat później skrócone do kolan. Do tego odcinana w pasie sukienka z krótkimi rękawami, wykonana z wełnianej flaneli lub serży w ciemnym kolorze. Całość dopełniało specjalne obuwie wiązane na tasiemki oraz chroniące włosy czepki, kapelusze lub turbany.

W dzisiejszych czasach aż trudno wyobrazić sobie panie na plaży w podobnych kostiumach, zwłaszcza, że obecnie panuje moda na "im mniej, tym lepiej", a niektóre z projektów są tak skrojone, że tylko nieliczne kobiety są na tyle odważne, by je założyć. Projektanci często wracają do mody sprzed lat, dlatego część tych kostiumów może wydawać się dobrze znana.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy zaskakującą ewolucję stroju kąpielowego na przestrzeni kilku dekad, to, jak zmienił się kostium, może zaskoczyć.

Aby zobaczyć zdjęcia, kliknij "Następna Strona".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bajecznie prosta sztuczka na zamknięcie drzwi widelcem. Już nigdy nikt nieproszony nie wejdzie
  2. 4 wielkie gwiazdy PRL, które kochała cała Polska. Zmarły w absolutnym zapomnieniu
  3. Ma buzię słodkiego aniołka i nikt nie domyśla się, jak wygląda jej ciało. Widok jest porażający, nie da się go zapomnieć


Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News