Klan: Widzowie nie dowierzają! Nieznane kulisy serialu ujrzały światło dzienne

Autor Weronika Szatkowska - 13 Grudnia 2018

"Klan" to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich seriali. Opowiada głównie o losach rodziny Lubiczów. Przedstawiamy nieznane kulisy słynnej telenoweli obyczajowej.

"Klan" to polski serial telewizyjny, który jest emitowany na TVP1 od lat 90. Okazuje się, że to najdłuższa pod względem teletransmisji bez przerw oraz ilości odcinków telenowela na polskim rynku. Jej fabuła skupia się na perypetiach warszawskiej rodziny noszącej nazwisko Lubicz. Prostota i realizm oddany w grze aktorskiej i scenariuszu bez wątpienia stanowi źródło ogromnego sukcesu produkcji. Pierwsze odcinki zostały wyemitowane w ramach konkursu na nową polską telenowelę. "Klan" pokonał wtedy takie seriale jak "Zaklęta" i "Złotopolscy". Dzięki temu serial mógł liczyć na stałe występowanie na antenie TVP od września 1997 roku.

Niewiele osób wie, że w 20005 roku był to jedyny polski serial, który osiągnął ilość odcinków wynoszącą 1000. Później pobił kolejne rekordy, emitując w 5 stycznia 2011 roku 2000 odcinków, a w październiku 2016 roku 3000 odcinków.
Telenowela cieszyła się na tyle dużą popularnością, że do 2010 roku była wyświetlania na TVP Polonia z angielskimi napisami. Choć z kilkutygodniowym opóźnieniem to miała wielu fanów. W odpowiedzi na oczekiwania widzów producenci zapewnili nawet napisy dla osób niesłyszących w Telegazecie. Dodatkowo jest dostępny w stereofonii. Jedyne przerwy w emisji, jakie mają miejsce tylko w wyjątkowych przypadkach np. z powodu żałoby narodowej. W 2016 roku fani serialu bali się, że zniknie on z anteny. Jednak producenci poinformowali o kontynuacji i negocjowaniu umowy umożliwiającej dalszą produkcję.
Lubicze są jedną najbardziej znanych trzypokoleniowych rodzin w Polsce. Jej seniorami jest Maria i Władysław Lubiczowie. Z początku Maria była właścicielką apteki o nazwie "Pod Modrzewiem", jej mąż z kolei zajmował się resocjalizacją i młodzieżą. Pracował też w sądzie. Doczekali się pięciorga dzieci i wspaniałej gromady wnucząt i prawnucząt. Najstarszą córką Lubiczów jest Elżbieta, która przez długi czas prowadziła biznes farmaceutyczny razem z matką. Była związana z Jerzym Chojnickim przez wiele lat. Są rodzicami Beaty i Michała. Poza tym Elżbieta ma brata bliźniaka, który jest znanym i szanowanym chirurgiem warszawskim. Jego miłością i żoną była Krystyna. Niestety, po śmierci Agnieszki Kotulanki trzeba było zakończyć jej wątek w serialu. Pozostałe dzieci seniorów to Monika, Ryszard i Dorota. Najmłodsza córka wybrała życie zakonne.

Przez 21 lat emisji serialu wydarzyło się wiele fascynujących sytuacji, o których warto wspomnieć. Oto niesamowite kulisy serialu "Klan".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News