Rysiek z "Klanu" i jego prywatne sekrety. Nikt go o to nie podejrzewał!

Klan. Piotr Cyrwus i jego prywatne sekrety
Youtube.com/Wolne Sądy
Wstecz

1 z 9

Dalej

Klan to najdłużej emitowany polski serial. Możemy go oglądać od prawie 22 lat na antenie TVP1. Jedna z głównych postaci, jaką był Rysiek, wywołała niemałe kontrowersje wśród fanów swoim odejściem z produkcji. Przedstawiamy Wam powody tej decyzji i wiele innych elektryzujących faktów, o których aktor opowiada niechętnie.

Klan jest nadawany nieprzerwanie od 1997 roku. Wygrał konkurs na nową polską telenowelę z serialami takimi jak Zaklęta czy Złotopolscy. W 2005 roku osiągnął liczbę 1000 odcinków jako pierwsza polska produkcja tego typu. Fenomen zawdzięcza prostej fabule, opowiadającej o życiu i perypetiach rodziny Lubiczów.

Produkcja zawiera również pewne wątki edukacyjno-społeczne. Jeden z aktorów, Piotr Swend, wcielający się w postać Macieja Lubicza, ma zespół Downa. Przybliża to problematykę życia z trisomią 21 wielu Polakom. W rolę jego opiekunów wcielali się Piotr Cyrwus i Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Serialowemu Ryśkowi przez lata udało się uzyskać ogromną sympatię widzów. Finalnie został uśmiercony, ponieważ zrezygnował z dalszego udziału w produkcji. Zginął podczas napaści w szpitalu. Ta informacja zszokowała fanów, ponieważ był on jedną z najbardziej lubianych postaci.

Postać Ryszarda Lubicza istniała w Klanie od początku, czyli od 1997 roku.  Był to drugi syn Marii i Władysława Lubiczów oraz brat Elżbiety Chojnickiej, Moniki Ross, Pawła Lubicza oraz Doroty Lubicz. Związany był z Grażynką, pielęgniarką i matką trojga dzieci. Dwoje z nich było adoptowanych m.in. serialowy Maciek i Bożenka. Był oddanym ojcem, mężem i wzorowym obywatelem. Zawsze starał się działać po dobroci. To tłumaczy poziom sympatii, jaką obdarzyli go widzowie.
W 2233. odcinku dostał zawału podczas malowania sufitu, a w 2235. został napadnięty przez złodziei w szpitalu i zmarł. Przed śmiercią wyraził też zgodę na oddanie organów do przeszczepu.

Uśmiercenie Ryśka Lubicza wywołało niemałe oburzenie. Wszyscy dziwili się, dlaczego aktor zdecydował się opuścić serial. Okazuje się, że nie mógł on sobie poradzić z faktem, że większość osób kojarzy go tylko z tą rolą. Jednak to niejedyny powód, dla jakiego postanowił pożegnać się z produkcją. Przedstawiamy Wam szokujące fakty na temat Piotra Cyrwusa.

Kliknij "Następna strona". 

Następna strona