Kinga Duda uratowała ojcu życie! O czym milczy córka prezydenta

Córka prezydenta
Wstecz

1 z 9

Dalej

Kinga Duda uratowała życie swojemu ojcu. Wielu ludzi o tym nie wie. W jaki sposób przyczyniła się do rezygnacji ojca z lotu 10 kwietnia? Przedstawiamy interesujące fakty z życia córki prezydenta, której temat w mediach ostatnio porusza się stosunkowo rzadko. 

Córka prezydenta nie ma łatwo. Nie chodzi tu o kwestię materialną, a o dyscyplinę i pilnowanie samej siebie. Tak naprawdę wszyscy patrzą jej na ręce. Nie jest to komfortowa sytuacja dla młodej kobiety, która jest na początku swojej drogi. Przecież każdy człowiek uczy się na swoich błędach. Kinga Duda właściwie nie ma do nich prawa. Wszelkie potknięcia czy to naukowe czy też problemy uczuciowe szybko zostałyby podchwycone przez media. Nie każdy wytrzymałby takie napięcie i presję. Jednak mimo wszystko Kinga Duda trzyma fason i świetnie odnajduje się w swojej roli, reprezentując godnie swoją rodzinę.

Kinga Duda studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim  i świetnie się uczy. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że ma to we krwi. Jak wiadomo, Andrzej Duda jest z wykształcenia prawnikiem. Mnóstwo osób zarzuca jej szczególną pozycję na uczelni ze względu na prezydenturę jej ojca. Nawet fakt wzięcia udziału w prestiżowym konkursie ze względu na wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe spotkał się z hejtem i przykrymi słowami. Nie jest to krzepiące, zwłaszcza gdy ktoś wkłada siły i ciężką pracę w swoją edukację i osiągnięcia.

Kiedyś przewidziała to Karolina Korwin Piotrowska, komentując: "Na miejscu jej rodziców zadbałabym o to, żeby media nie ingerowały w jej prywatność. Ona się tak klika, to są rekordy dnia. Ona jest śliczna, atrakcyjna, celebrytka idealna, z dobrego domu, tajemnicza, ma przerąbane." Dziennikarka podkreśliła też wówczas, że współczesna rzeczywistość medialna różni się od tej z czasów Oli Kwaśniewskiej jak pole minowe od piaskownicy.

W zeszłym roku córka Dudy zdecydowała o wycofaniu się z życia publicznego. Nic dziwnego, skoro każdy jej działanie było interpretowane i maglowane w mediach na tysiące sposobów. Na pewno na jej decyzję ma też wpływ zawód, do wykonywania którego się kształci. Chroniąc swoją prywatność, chroni też swoją przyszłość i prestiż swojej osoby w środowisku prawniczym. U boku swoich rodziców pokazuje się tylko na ważnych wydarzeniach, na których jej obecność jest obowiązkowa. Czy to dobre posunięcie?

To właśnie dzięki niej 8 lat temu Andrzej Duda nie wsiadł 10 kwietnia do samolotu lecącego w stronę Smoleńska. Ta decyzja uratowała mu życie, a podjął ją tylko dzięki swojej córce. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy galerię mówiącą o tej sytuacji i innych rzeczach, które warto wiedzieć na temat córki Andrzeja Dudy.

Następna strona