Kiepscy mieli gości! Gwiazdy totalnie zaskoczyły fanów serialu

Kiepscy
Kadr z serialu "Świat według Kiepskich"
Reklama
Wstecz

1 z 14

Dalej

Świat według Kiepskich jest nadawany już 20 lat. To fenomen telewizyjny w porównaniu do innych polskich seriali tego typu. Wielokrotnie wystąpili w nim wyjątkowi goście. Oto galeria przedstawiająca tych najbardziej medialnych.

Inspiracją do stworzenia sitcomu "Świat według Kiepskich" był amerykański serial komediowy "Świat według Bundych". Pod jego wpływem Janusz Sadza, mieszkający w jednej z wrocławskich kamienic, postanowił stworzyć jego polski odpowiednik. To właśnie w tego typu miejscu miała rozgrywać się akcja, choć niewielu wie, że początkowo głową rodziny miała być kobieta. Pierwsze scenariusze zostały napisane na podstawie anegdot.

"Świat według Kiepskich" został wyemitowany po raz pierwszy 16 marca 1999 roku. Chwilę później produkcja uległa wielu zmianom, a scenarzysta Sadza zrezygnował z pracy w 2000 roku. Co ciekawe, jedynym dłużej nadawanym w Polsce serialem jest "Klan". Na początku sitcom był nagrywany w kamienicy. Aktualnie kręci się go w studiu nagraniowym w Bielanach Wrocławskich. Ma na celu piętnować takie cechy jak apatia, lenistwo, patologia, alkoholizm i egoizm.

Fabuła toczy się wokół życia i perypetii rodziny Kiepskich oraz ich sąsiadów. Najważniejszą postacią jest Ferdynand Kiepski, bezrobotny i uzależniony od alkoholu mężczyzna, którego głównym zajęciem jest oglądanie telewizji. Wiecznie szuka sposobu, jak zarobić jak największą ilość pieniędzy przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Rodzinę utrzymuje pielęgniarka Halinka, która znana jest już z powiedzenia w stronę serialowego męża: "A w pośredniaku byłeś?". Mają dwoje dzieci: Mariolę i Waldusia.

Obok rodziny Kiepskich zamieszkuje Marian i Helena Paździochowie. Marian sprzedaje bieliznę na pobliskich bazarach. Cechuje go przebiegłość, podstępność i spryt. On i Ferdynand nie przepadają za sobą. Trzecia ważna postać to Arnold Boczek. Sąsiad pracuje w rzeźni i uwielbia jeść. Jest łatwowierny i często nabiera się na podstępy. Mówi się, że przede wszystkim przez prostotę i autentyczność producenci trafią od lat do widzów.

Przez ostatnie 20 lat w sitcomie "Świat według Kiepskich" wystąpiło wielu fantastycznych gości. Oto najciekawsze role epizodyczne.
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona